YKY 6000. KİTABINI KONSERLE KUTLUYOR

41

Sadece 2021 yılında 7 milyona yakın kitap yayımlayan Yapı Kredi Yayınları, bugün başlık sayısında 6000. kitabıyla yine bir rekora imza attı. 6000. kitap olarak Cem Behar’ın “Kadîm ile Cedîd Arasında”yı seçen yayınevi, bunu 4 Haziran 2022 Cumartesi günü Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenleyeceği bir konserle kutlayacak.

1000. kitabı “Aloşnâme”, 2000. kitabı “İbn Battûta Seyahatnâmesi,” 3000. kitabı “Kâzım Karabekir’in Günlükleri”, 4000. kitabı Yaşar Kemal’in “Çocuklar İnsandır”, 5000. kitabı Nâzım Hikmet’in “Nâzım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (1937-1942)”olanYapı Kredi Yayınları, Cem Behar’ın Kadîm ile Cedîd Arasında: III. Selim Döneminde Bir Mevlevi Şeyhi: Abdülbâki Nâsır Dede’nin Musıki Yazmaları adlı kitabını 6000. kitap olarak yayımladı.

“Kadîm ile Cedîd Arasında” kitabı ileCem Behar,Abdülbâki Nâsır Dede’nin yapıtları üzerinden dönemin musiki anlayışını icra yöntemlerini, arka planda yaşanan toplumsal-siyasi gelişmelerin ve geleneksel kadîm ilimlere sirayet eden yeniliklerin musıkiye etkisini inceliyor.

Yapı Kredi Yayınları, 6000. kitabını 4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 17.00’de Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenleyeceği bir konserle kutlayacak. Abdülbâki Nasır Dede’nin yazmalarında yer alan eserlerden oluşan repertuvar, Loca’nın gelenekselleşen konser dizisi Harf’ten ve Nota’dan sanatçıları tarafından yorumlanacak. Nurinisa Eroğlu’nun kitap hakkında vereceği bilgilerle açılacak olan konserin biletleri Biletix’te.

Harf’ten ve Nota’dan                                                                     

“Kadîm ile Cedîd Arasında”

Solist: Güzin Değişmez
Tanbur: Birol Yayla
Kemençe: Lütfiye Özer
Kanun: Taner Sayacıoğlu

Viyolonsel: Volkan Ertem
Hazırlayan-sunan: Nurinisa Eroğlu

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz