YENİ METİN ATÖLYELERİ’NE BAŞVURULAR UZATILDI

158

GalataPerform, Yeni Metin Projesi kapsamında Dijital Eğitim Modeliyle6 ay sürecekatölyeler düzenliyor.Oyun yazarı, yönetmen ve tasarımcı adayları, yurt içinden ve yurt dışından oyun yazarları, yönetmenler, eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşecek atölyelere 3 Şubat’a kadar başvurabilecek.

Türkiyenin ilk dijital sahnesi olma özelliğini taşıyan YeniPerform’da hibrit yöntemle düzenlenecek Oyun Yazarlığı, Yönetmenlik ve Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı atölyelerine ek olarak bu yıl ilk defa Oyun Yazarlığı Masası atölyesi düzenleniyor. 3 Şubat 2021 itibarıyla başlayacak atölyeler 6 ay devam edecek. Katılımcılar GalataPerform’un ana eğitmen kadrosunun yanındaİspanya, Romanya, Norveç, İsveç, Fransa ve Türkiye’den oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla, oyun yazarlığı, yönetmenlik ve tasarım alanlarında teori ve pratiğin harmanlandığı bir eğitim alacaklar. Eğitimler; Eğitim Seti, Çevrimiçi Dersler, Danışmanına Sor, Kamp ve Festival olarakbeş aşamadan oluşuyor.

Oyun yazarı, yönetmen ve tasarımcı adayları, 3 Şubat 2021’de başlayacak Oyun Yazarlığı, Oyun Yazarlığı Masası, Yönetmenlik ve Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı atölyelerine bu tarihe kadar başvuru yapabilecekler.

YAZI MASANIZDAN ATÖLYELERE KATILIN

Beş aşamanın ilki olan Eğitim Seti dahilinde atölye katılımcıları YeniPerform üzerinden bir eğitim setine ulaşacaklar. Bu eğitim setinin içerisinde; eğitim videoları, e-kitap olarak hazırlanan Yeni Metin Oyun Yazarlığı 101 kitabı ve proje kapsamında yazılan ve çevrilen oyun metinlerinden 20 kitaplık bir seçki sunulacak.

ZOOM ÜZERİNDEN DERSLER

Atölyenin ikinci aşamasında katılımcılar haftada bir gün zoom üzerinden Yeni Metin Atölyeleri’nin ana kadrosunda yer alan Yeşim Özsoy, Ozan Ömer Akgül ve Ferdi Çetin yürütücülüğünde çevrimiçi atölyelere katılacaklar. Ayrıca 2021 sezonunda Norveç, İspanya, Fransa, Romanya ve İsveç gibi ülkelerden misafir eğitmenler de atölye programına dahil olacaklar. Yanı sıra yurtiçinden misafir yazar ve yönetmenler program kapsamında eğitim verecek.

DANIŞMANINA SOR, OYUNUNU YAZ, PROJENİ GELİŞTİR

Atölye sürecinin üçüncü aşamasında ilk üç ayın sonuna gelindiğinde Yeni Metin Festivali 10’un teması ilan edilecek ve GalataPerform eğitmen kadrosunda yer alan isimlerle Danışmanına Sor süreci başlayacak. Katılımcılar bu kapsamda zoom üzerinden derslere devam ederken eğitmenlerden oyunlarını ve projelerini geliştirmeleri için danışmanlık almaya başlayacaklar.

ATÖLYELERDOĞAYA AÇILIYOR

Atölyenin dördüncü aşamasında tüm katılımcılar 2021 Temmuz ayında şehir dışında 10 günlük yüz yüze bir eğitim kampına girecekler. Bu yıl ilk defa gerçekleşecek bu kamp sürecinde katılımcılar geliştirdikleri oyun metinlerini ve projelerini alacakları geri bildirimler doğrultusunda geliştirme fırsatı bulacaklar. Ortaya çıkarılacak projeler bir seçki halinde atölyenin son aşaması olan Yeni Metin Festivali 10 için hazır hale gelecek. 

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için:

-Yeni Metin Atölyelerine 3 Şubat 2021 tarihine kadar kayıt olabilirsiniz.

  • Ayrıntılı bilgi için yeniperform.com’u ziyaret edebilirsiniz.

-Bilgi ve iletişim için 0530 260 25 24’ü arayabilirsiniz.

– Kayıt için yenimetin@galataperform.com adresine mail göndererek randevu alabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz