YENİ METİN ATÖLYELERİ DİJİTAL EĞİTİM MODELİYLE YENİPERFORM’DA!

111

GalataPerform, Yeni Metin Projesi kapsamında Dijital Eğitim Modeliyle yurtiçinden ve yurtdışından oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla 6 ay sürecek atölyeler düzenliyor.Atölyelere 28 Aralık-8 Ocak tarihleri arasında indirimli olarak erken kayıt yapılabilir.

Türkiye’nin ilk dijital sahnesi olma özelliğini taşıyan YeniPerform’da hibrit yöntemle düzenlenecek Oyun Yazarlığı, Yönetmenlik ve Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı atölyelerine ek olarak bu yıl ilk defa Oyun Yazarlığı Masası atölyesi düzenleniyor. 27Ocak 2021 itibariyle başlayacak atölyeler 6 ay devam edecek. Katılımcılar GalataPerform’un ana eğitmen kadrosunun yanında yurtdışından ve Türkiye’den oyun yazarları, yönetmenler ve eğitmenlerin katılımıyla, oyun yazarlığı, yönetmenlik ve tasarım alanlarında teori ve pratiğin harmanlandığı bir eğitim alacaklar. EğitimlerEğitim Seti, Çevrimiçi Dersler, Danışmanına Sor, Kamp veFestival olarak  beş aşamadan oluşuyor.

YAZI MASANIZDAN ATÖLYELERE KATILIN

Beş aşamanın ilki olan Eğitim Seti dahilinde atölye katılımcıları YeniPerform üzerinden bir eğitim setine ulaşacaklar. Bu eğitim setinin içerisinde; eğitim videoları, e-kitap olarak hazırlanan Yeni Metin Oyun Yazarlığı 101 kitabı ve proje kapsamında yazılan ve çevrilen oyun metinlerinden 20 kitaplık bir seçki sunulacak.

Zoom Üzerinden Dersler

Atölyenin ikinci aşamasında katılımcılar haftada bir gün zoom üzerinden Yeni Metin Atölyeleri’nin ana kadrosunda yer alan Yeşim Özsoy, Ozan Ömer Akgül ve Ferdi Çetin yürütücülüğünde çevrimiçi atölyelere katılacaklar. Ayrıca 2021 sezonunda Norveç, İspanya, Fransa, Romanya ve İsveç gibi ülkelerden misafir eğitmenler de atölye programına dahil olacaklar. Yanı sıra yurtiçinden misafir yazar ve yönetmenler program kapsamında eğitim verecek.

Danışmanına Sor, Oyununu Yaz, Projeni Geliştir

Atölye sürecinin üçüncü aşamasında ilk üç ayın sonuna gelindiğinde Yeni Metin Festivali 10’un teması ilan edilecek ve GalataPerform eğitmen kadrosunda yer alan isimlerle Danışmanına Sor süreci başlayacak. Katılımcılar bu kapsamda zoom üzerinden derslere devam ederken eğitmenlerden oyunlarını ve projelerini geliştirmeleri için danışmanlık almaya başlayacaklar.

Doğaya Açılan Atölyeler

Atölyenin dördüncü aşamasında tüm katılımcılar 2021 Temmuz ayında şehir dışında 10 günlük yüz yüze bir eğitim kampına girecekler. Bu yıl ilk defa gerçekleşecek bu kamp sürecinde katılımcılar geliştirdikleri oyun metinlerini ve projelerini alacakları geri bildirimler doğrultusunda geliştirme fırsatı bulacaklar. Ortaya çıkarılacak projeler bir seçki halinde atölyenin son aşaması olan Yeni Metin Festivali 10 için hazır hale gelecek. 

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için:

Ayrıntılı bilgi için yeniperform.com’u ziyaret edebilirsiniz.

-Atölyede burslu olarak yer almak için motivasyon mektubu ile birlikte  yazdığınız kurmaca bir metinden bir bölüm paylaşmanız gerekmektedir. Burs başvurunuz değerlendirirken yetenek, kararlılık ve ihtiyaç noktaları dikkate alınacaktır.

-Bilgi ve iletişim için 0530 260 25 24’ü arayabilirsiniz.

-Yeni Metin Atölyelerine 28 Aralık – 8 Ocak tarihlerinde indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz