YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT’TA MAYIS ETKİNLİKLERİ

59

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Mayıs ayı etkinliklerinde 16 Mayıs Pazartesi günü sanatçı Füsun Onur’un Venedik Bienali Türkiye Pavyonu Sergisi’ne eşlik eden Füsun Onur: Evvel Zaman İçinde kitabı konuşulacak. 18 Mayıs Çarşamba günü yapılacak olan Bir Arşivci Olarak Sanatçı etkinliğinde ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında İstanbul’a yerleşmiş ve üç kuşak sanatçı yetiştirmiş Hristoff ailesinin yaşamı ve tecrübeleri üzerinden miras, bağlılık ve arşiv kavramları tartışılacak.

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Füsun Onur: Evvel Zaman İçinde

Moderatör: Fisun Yalçınkaya

Konuşmacılar: Bige Örer, Nilüfer Şaşmazer
18:30

Loca

Füsun Onur’un bu yıl Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’ndaki sergisine eşlik eden, aynı zamanda sanatçının en kapsamlı monografisi olan Füsun Onur: Evvel Zaman İçindekitabının Türkçe basımı İKSV ve Yapı Kredi Yayınları ortaklığında yayımlandı.

16 Mayıs Pazartesi günü saat: 18:30’da Loca’da yapılacak etkinlikte kitabın eş editörleri Bige Örer ve Nilüfer Şaşmazer, YKY’nin Sanat Dünyamız dergisi editörü Fisun Yalçınkaya’nın moderatörlüğünde bir araya gelerek kitabın ortaya çıkış sürecini konuşacaklar.

18 Mayıs 2022 Çarşamba


Peter Hristoff ile Söyleşi:

Bir Arşivci Olarak Sanatçı

Moderatör: Kültigin Kağan Akbulut

Konuşmacılar: Peter Hristoff, Elif Erdoğan,Yeşim Demir

19:00

Loca

Peter Hristoff, Elif Erdoğan,Yeşim Demir

18 Mayıs Çarşamba günü saat: 19:00’da Loca’da yapılacak etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında İstanbul’a yerleşmiş ve üç kuşak sanatçı yetiştirmiş bir ailenin yaşamı ve tecrübeleri üzerinden miras, bağlılık ve arşiv kavramları tartışılacak. Tartışmanın çıkış noktası, Yapı Kredi Kültür Sanat’ta süren “Memento İstanbul: Hristoff Aile Arşivi” sergisi. Üç nesil sanatçı bir ailenin yıllar içinde biriktirdiği fotoğraflar, resimler, kişisel eşyalar ve objelerden yola çıkan sergi, bir ailenin olduğu kadar bir şehrin de tarihine ışık tutuyor. Ailenin üçüncü kuşak sanatçısı ve aynı zamanda serginin küratörlerinden Peter Hristoff, Loca’ya konuk olarak aile arşivinin hikâyesini ve sergiyi anlatacak, moderatör Kültigin Kağan Akbulut‘un ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak. Serginin eş küratörleri Elif Erdoğan ve Yeşim Demir de serginin oluşum sürecinden söz edecekler. Türkçe yapılacak olan etkinlik, aynı zamanda Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz