YALVAÇ URAL ANLATIYOR: “GÜLENDAM NENEM, RUMİ, ANNEM VE BEN”

112

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu yaz da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor. Bu hafta internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinlikte, 23 Haziran Çarşamba günü gazeteci-yazar Yalvaç Ural konuk oluyor. Ural, “Bakmak Dinlemek Okumak” etkinlikleri kapsamında yapılacak söyleşide yakın zamanda YKY’den çıkan yeni kitabı “Gülendam Nenem, Rumi, Annem ve Ben”i anlatacak.

1945’te, Konya-Karatay’da, bir Mevlâna torunu olan Gülendam nenesinin ve annesinin doğduğu evde dünyaya gelen çocuk yazınının usta ismi Yalvaç Ural, çocukluğunu bu öncesiz kültürün masal, öykü, fabl, fıkra, şiir ve tekerlemelerini dinleyerek geçirdi.

23 Haziran Çarşamba günü saat: 19:30’da yayınlanacak olan “Bakmak Dinlemek Okumak” programının konuğu geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni kitabı “Gülendam Nenem, Rumi, Annem ve Ben”de Mevlâna’nın Mesnevi’sinden süzülen, nenesinin dilinden dökülen masalöyküleri, özgün yapısı içinde, çağcıl bir yorum ve anlatımla okurlarına sunan Yalvaç Ural olacak.

Yaratıcı Drama Eğitmeni Çiğdem Odabaşı soruyor, Yalvaç Ural yanıtlıyor. Kaptan Sinek’ten Filler Padişahı’na, Geleceği Gören Horoz’dan Esrik Deve’ye yazar aile tarihini de besleyen kültürel birikimin bir parçası olan yeni kitabıyla, neredeyse 750 yıldır onlarca dilde okunan bir başyapıtın en çarpıcı örneklerini sunuyor.

Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbete buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz