TSPB’NİN DÜZENLEDİĞİ KISA FİLM YARIŞMASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

330

Ülkemizde; bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın önemi konusunda farkındalık yaratarak, finansal okuryazarlık bilincinisağlamak amacıylaTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) düzenlediği ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilen“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına başvurularda geri sayıma yaklaşılıyor. On-line olarak internet sitesi üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 26 Nisan. Yarışmada dereceye girenler toplamda 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının yedincisine başvurularda sona yaklaşılıyor. 15 Şubat’ta başlayan TSPB’ninbütçe, birikim ve sermaye piyasasında yatırım kavramlarının bireysel ve toplumsal önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği yarışmaya başvurular,26 Nisan 2021 tarihinde sona erecek. Yarışma başvuruları on-line olarak www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesinden yapılabiliyor.

Ödül, toplamda 35.000 TL tutarında yatırım fonu varlık dağılımı

Yarışmada ödül alan birinci filme 12.500 TL, ikinci filme 10.000 TL, üçüncüye ise 7.500 TL tutarında yatırım fonu varlık dağılımı verilecek. Yarışmada, ayrıca 2014 yılından itibaren yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan adına da “Cüneyt Cebenoyan Özel Jüri Ödülü” verilecek. Özel Jüri Ödülünü kazanan yönetmen ise 5.000 TL değerindeki yatırım fonu varlık dağılımının sahibi olacak.Ayrıca yarışmada ilk 10’a girenler, yarım günlük ‘sinema unsurları’ üzerine söyleşiye katılma hakkı kazanacak.

Bu yıl yedincisi düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının konusu “Kapalı Gişe Yaşamlar”. Yarışma kapsamında belirlenen26 kelimeden en az 10 tanesi kullanılarak, 3 dakikayı geçmemek şartıylayapılması istenen filmlerde katılımcılardan, yatırım yaparak geleceği güvence altına almanın öneminin anlatılması bekleniyor.

Başvurular 26 Nisan’da sona eriyor

Son başvuru tarihi 26 Nisan 2021 olan yarışma, yurt içi ve yurt dışından 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık.Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya adaylar www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesi üzerinden kayıt oluşturarak başvuruyapabiliyor.Filmlerin dilinin Türkçe veya Türkçe altyazılı olması ve üç dakikayı geçmemesi gerekiyor.

26 kelimeden en az 10 tanesi filmde kullanılacak!

Yarışmaya katılmak için belirlenenaşağıdaki 26 kelimeden en az 10 tanesinin filmde geçmesi gerekiyor:

1. Bütçe
2. Birikim
3. Yatırım
4. Birikim ve yatırım hedefi
5. Yaşam süresinin uzaması
6. Hisse senedi yatırım fonu
7. Kitle fonlaması
8. Robo danışmanlık
9. Sürdürülebilirliğin finansmanı
10. Etki yatırımları
11. Gelecek ve risk
12. Finansal planlama
13. Emeklilik

14. Portföy ve portföy dağılımı
15. Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
16. Pay (hisse)
17. Borçlanma aracı yatırım fonu
18. Tahvil
19. Kira sertifikası
20. Bireysel emeklilik
21. Aracı kurum
22. Portföy yönetim şirketi
23. Banka
24. Yatırım danışmanı
25. Sosyal medya dolandırıcılığı / tehlikeleri
26. Kadınların finansal okuryazarlığı

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz