Trabzon Şehir Tiyatrosu perdelerini “Büyü Dükkanı” adlı oyunla açıyor. Yeşim Türköz’ün aynı adlı psikodrama kitabından sahneye uyarlanan oyunu İbrahim Gürsoy yönetiyor. Müziklerini Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Özgün Arda Nural’ın yaptığı oyun, Türköz’ün kitabını imzalayacağı 13 Ocak Pazartesi günü Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde prömiyer yapacak.

Oyunun konusu şöyle:

En çok i̇stedi̇ği̇ni̇z şey, hayattan alabi̇leceği̇ni̇z en i̇yi̇ şey mi̇di̇r? Büyü Dükkânı, hayatta i̇stenebi̇lecek her şeyi̇n var olduğu, muci̇zevi̇ alışveri̇şleri̇n gerçekleşti̇ği̇ bi̇r mekândır. Ünü ülkeni̇n dört bi̇r tarafına yayılmış olan bu dükkâna gelen müşteri̇leri̇n tek bi̇r hedefi̇ vardır: kendi̇leri̇ne her şeyi̇n vaat edi̇ldi̇ği̇ bu yerden, hayatta en çok i̇stedi̇kleri̇ şeyi̇ almadan ayrılmamak. Ki̇mi̇ geçmi̇ş yıllarını almak, ki̇mi̇ büyük bi̇r aşk yaşamak, ki̇mi̇ de korkularından kurtulmak i̇çi̇n oradadır. İstekleri̇ne bi̇çi̇len bedeli̇ ödemeye çoktan hazırdırlar. Ancak Büyü Dükkânı’ndaki̇ alışveri̇şler kolay deği̇ldi̇r. Çünkü Usta Satıcı’nın bi̇r kuralı vardır: müşteri̇si̇ni̇ dükkândan alabi̇leceği̇ en i̇yi̇ şeyle göndermek. Usta Satıcı i̇le müşteri̇leri̇ arasında geçen sıkı pazarlıklar, hayata dai̇r önemli̇ sorgulamalar i̇çermektedi̇r. Si̇zi̇n de kendi̇ gerçeği̇ni̇zle karşılaşabi̇leceği̇ni̇z Büyü Dükkânı’nda bu soruyu sormaya hazır mısınız?

Oyuncular:

Adnan Akyüz, Ali Akçay, Ali Değermenci, Alp Kaan Kabur, Burcu Dinç Çolak, Dilek Genç, Kader Kara, Mehmet Kuvvet, Oğuzhan Sağır, Okan Erdoğan, Orhan Kemal Yücesan, Selman Uzun, Ümit Şahin, Zafer Baloğlu

Teknik Ekip:

Adem Demircan, Kaan İskenderoğlu, Burcu Kurt, Canan Uzun, Zuhal Eyüpoğlu, Zuhal Günsili

Oyun Tarihleri 

11-16 Ocak / 20-28-29 Şubat / 26-27 Mart / 10-17 Nisan 2020 –  20.00

Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi

13-14 Ocak –  20.00

Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi

@biletivabilet 

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz