TİYATRO KOOPERATİFİ’NİN MEDYA İLİŞKİLERİ bkz. İLETİŞİM’E EMANET!

318

İstanbul’daki özel tiyatroların bir araya gelmesiyle 26 Haziran 2019’da kurulan Tiyatro Kooperatifi’nin medya ilişkileri,  bkz. İletişim tarafından yürütülecek.

Mesleki alanda özel tiyatroları temsilen, tiyatro sektöründeki tüm üretim ve uygulama süreçlerinin iyileştirilmesi ve profesyonelleştirilmesi amacıyla kurulan Tiyatro Kooperatifi, COVID-19 salgınının neden olduğu zorlayıcı süreçte sadece İstanbul’daki değil Türkiye genelindeki tüm özel tiyatrolar için çözüm arayışlarını artırarak sürdürüyor.

Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği Tiyatro Kooperatifi’nin yönetim kurulu Ersin Umut GülerMert Fırat ve Muharrem Uğurlu’dan oluşuyor. Ortaklarına kâr payı dağıtmayan kooperatif, üzerine çalıştığı projeler ve başvurduğu fonlardan elde ettiği tüm gelirleri, hedeflerini gerçekleştirmek üzere kullanıyor. Kamu kurumları, yerel yönetimler, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını doğal birer paydaşı olarak kabul eden Tiyatro Kooperatifi, çalışmalarını paydaşlarıyla birlikte yürütüyor. Kooperatif, sanatın kamusal bir hizmet olduğu ön kabulüyle sosyal fayda sağlamayı da amaçlıyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz