TİYATRO GAZETESİ’NİN MART SAYISI OKURLA BULUŞTU

103

Madem mimozalar açtı, ilk cemre düştü, bahar da göz kırpıyor o halde usuldan.

Tiyatro Gazetesi’nin 108. Mart sayısında manşet, ‘İstanbul Şehir Tiyatrosu tarihinde bir ilk’.

Hemen altında ise ‘Balkan Tiyatroları Bursa’ya konuk olacak’ ve ‘Efeler 1. Küçük Harfler Büyük Düşler Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali’, ‘Hasret Gültekin Türkü Müzikali’ başlıklı haberler var.

Nurhan Uslu baş yazı köşesinde ‘Çocuk dostu belediye başkanı’ derken, Büşra Elmaskaya ‘Efeler’in yeni kültür ve sanat merkezi açıldı’ dedi.

Tuğba İlmaz ‘İzmir’in kızları sahnede’, Burak Süme ‘Nedret Güvenç: Pirandello’nun ”kendini bulmak” oyunu ile “Kendini arayan yıldız” öyküm arasında bir örtüşme vardı!’ derken, Tamer Levent ise Tiyatro ve biz köşesinde ‘Tiyatro eleştirisi, oyun, yaşam ve farkındalık’ dedi bu ay okurlara.

Sefer Dülger ‘Yazmaktan konu açıldığında oyun yzarları nelerden bahseder?’, Serkan Fırtına ‘Anımsamalar’, Halit Karaata ‘Neden Yahu?’, Kımız Bozkır ‘Erhan Gökgücü’, Yaşam Kaya ‘Tarla Kuşuydu Juliet: Romeo ve Juliet Dünyaevine Girdiğinde!’, Büşra Köseoğlu ‘Uyanış’ın ayak sesleri’, Müfit Semih Baylan ‘Trabzon Şehir Tiyatrosu yönetmeni İbrahim Gürsoy ile bir söyleşi’, Berat Beyoğlu ‘Mersin’de Tiyatrocu olmak’, Gökhan Yener ‘Tehlikeli Oyunlar Sahnesi ve Paralel Evren’ derken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları mart ayında 38 oyunla seyirciyle buluşuyor’ başlıklı dosya da yine sizler için gazetenizde.

Melike Birgölge ‘Sedef Şahin: ‘Asla oyuncu olamayacağım dedim’, Yalçın Baykul ‘Komedyenler Kahvesi Küba Çocuk Tiyatrosu La colmenita -Küçük Arıkovanı- 30 yaşında’, Seval Deniz Karahaliloğlu ‘Kaybedenler Kulübünden -Üçü Bir Arada-‘ derken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir

Tiyatrosu dosyası da yine gazetenizde.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu bir solukta Tiyatro Günleri dosyasını da yine bu ay gazetenizden okuyabilirsiniz.

Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ‘Songül Öden’e Hemşerilerinden Tam Not’, Cengiz Korucu ‘Yıldız Kenter ile ilk ders’, Seda Tansüker ‘Aybüke Karakullukçu: Tek Başına Dev Kadro’ derken, Ertan Aksu ise ‘Kitap su ve tablet can Giresun’ dedi.

Su Gösteri Sanatları Sahnesi Mart ayı programında Ağam, Oyun oyun içinde, inziva, Ben Kara Fatma, Ben Kazım Karabekir, Ben Hasan Tahsin, Re-Medea, Ocak oyunları var. Oyunlar ve tarihlerle ilgili ayrıntıları bu ay ki gazetenizden okuyabilirsiniz.

Sadece verdiğimiz bu başlıklar değil elbette çok daha fazlası bu ay ki gazetede sizleri bekliyor. Birçok kurumun etkinlikleri, tiyatro dünyasından haberler her ay olduğu gibi bu ay da sizlerle. Gazetesiz kalmayın, ay boyunca okuyun.

Tiyatro gazetesi aboneliği için:

www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize; tüm Kitapsan, Mephisto kitabevi ve Kırmızı Kedi Kitabevlerinden ayrıca Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz