TİYATRO GAZETESİ ŞUBAT SAYISI OKURLARLA BULUŞTU

125

Tiyatro Gazetesi’nin Şubat sayısı okurlarla buluştu. Bu ay gazetenin manşetinde, Tiyatro Gazetesi 6. Anadolu Tiyatro Ödülleri Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde düzenlenen tören haberi yer aldı. Gazete aynı zamanda 12 sayfalık Ödül Töreni Özel Eki yayımladı.

Tiyatro Gazetesi’nde Şubat ayı

Nurhan Uslu Başyazı köşesinde “Nerede bir tiyatro varsa Tiyatro Gazetesi oradadır” derken, Yasemin Çetin, Kamer Yıldız Ok ile yaptığı söyleşide “Herkes farklı ve herkes eşit ilkesiyle yolumuza devam ettik.” dedi. Burak Sümer Süeda Çil ile söyleşti; ”Süeda Çil: Ucunda çok güzel sürprizli şeylerin olduğu bir eğitim programı: Sonsuz Oda!”

“Tiyatro ve Biz” köşesinde Tamer Levent ‘Müzikaller’ derken, Serkan Fırtına ‘Laf değil iş üretiyoruz’ dedi.

Büşra Elmaskaya ”Efeler’den ustalar geçti. ‘Tiyatro ve Toplum’ paneline yoğun ilgi”, Halit Karaata ”Tiyatro insanın aymasıdır”, Ceren Olpak “Kelimeler” köşesinde ”Neden yazıyoruz?”, Yrd. Doç. Dr. Rasim Aşın ”Tiyatro eğitimi veren üniversitelerin akademisyenleri çalıştayda buluştu.”, Yaşam Kaya ”Vahşet Tanrısı: Tanrı’nın bize en büyük kazığı evlenip aynı evde yaşamamızdır!” derken, Üzeyir Tavuş ise ”Ortak payda buluşmak tiyatroya seyirci yetiştirmek” dedi.

Sefer Dülger ”Akıllı altyazı gözlüğü sayesinde diyalogları okuyabileceksiniz”, Büşra Köseoğlu ”Çan’da Ölmezden Gelemeyenler rüzgarı esti!”, Hasan Tanay ”Günümüz Tiyatrosunda Brecht’i Aramak”, Gökhan yener ”Tiyatro Gezegeni”, Şebnem Atılgan “Seyirci Koltuğundan Hırçın Kız”, Arzu Taşkın ”Bir buruk hikaye Bimarhane”, Canan Demirci “Bir oyun izledim ve hayatım değişti”, A. Kadir Bozkurt ”Antalya’nın belediye tiyatrolarını yazmaya devam…”, Yalçın Baykul ”Global Kukla Komple Komplo ya da politikada tiyatral uygulamalar”, Melike Birgölge ”Ne güzel şey hatırlamak seni” ve ”Ağaçlar ayakta ölür, Nevra Serezli daha da büyür”, derken Seval Deniz Karahaliloğlu ”Hülya Nutku ve Hocası Metin And’la Üniversite yılları”, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan”Diyarbakır’dan kısa notlar”, Rahime Özbey ”Hüseyin Dilan – Karagöz aranıyor – Işırlak, Hasan Çakmak ”Kazandığınız parayla mutlu olabileceğiniz bir ülke: Kanada” derken, Yalçın Baykul söyleşisine devam etti: ”Hürriyet Kavgası Berlin’e taşındı.” Güler Cengiz ”Merhaba Sanat Tiyatrosu Seher ve Devran’dan öyküleri sahneye taşıdı” ve ”Dünya’da çok fazla kötülük var biz bunu tiyatroyla unutuyoruz, unutturuyoruz” derken Şebnem Atılgan ”Geçmişi olmayanın geleceği olamaz” dedi.

Gazetede ayrıca birçok kurum ve kuruluştan haber ve değerlendirmeler de yer alıyor.  

Tiyatro Gazetesi’ne Mephisto, Kitapsan Kitabevleri ve temsilciliklerden ulaşabilirsiniz.
www.tiyatrogazetesi.net haber sitesinden güncel haberleri takip edebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz