“THOM PAIN” OCAK AYINDA İZMİR, İSTANBUL, BURSA VE ANKARA’DA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR

118

Tiyatro4`ün sahneye koyduğu 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti “Thom Pain”,  Ocak ayında İzmir, İstanbul, Bursa ve Ankara’da seyirciyle buluşacak. Will Eno’nun yazdığı ve KağanUluca’nın performansı ile sahnelenen oyunun yönetmenliğini Derya Efe üstleniyor.

Thom Pain, korku, çocukluk, tabiat, nefret, zaman ve varoluş kavramlarına değinerek seyirciye modern insanın hikayesini sunmayı amaçlıyor. Modern insanın çöküşüne fakat yine de her şeye rağmen hayata devam edişine tanıklık edilen oyunda, çocukluğa dair anılar ve bir aşk hikayesi de oyunun çerçevesini oluşturuyor.Tek perdeden oluşan bu postdramatik metin, bir cevap almanın peşinde koşma halini değil, alınan cevapları kabullenme halini, kısacası hayatın kendisini anlatıyor.

TİYATRO4

Tiyatro4, güncel metinleri sahneye taşımayı ve yenilikçi, çağdaş, özgün oyun tasarımları ile seyirciye yeni deneyimler kazandırmayı amaçlıyor. Tiyatro oyunlarının yanı sıra, sosyal içerikli sanat projeleri tasarlıyor ve projelerinde yerel ve uluslararası işbirlikçiler ile çalışıyor. Her projesinde yeni sanatçılarla çoğalarak dinamik kalmayı ve kolektif bir yapıyla ortak üretimde bulunmayı hedefliyor.

OCAK AYI OYUN PROGRAMI

11, 24 Ocak 20.30 – Theatron Yeldeğirmeni, İSTANBUL

17, 30 Ocak 20.30 – Sahne Terminal, İZMİR

18 Ocak 19.00 – Arena SahneBlackbox, BURSA

25 Ocak 20.00 – Yakın Sahne, ANKARA

THOM PAIN

Yazan: Will Eno

Çeviren:Uğur Çağlayan

Oynayan: Kağan Uluca

Yapım: Tiyatro4

Süre: 70 dk./TekPerde

www.tiyatro4.com

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz