TERK EDİLMİŞ KIYILAR // NEGATİF FOTOĞRAFLAR YENİPERFORM’DA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR!

1127

Ferdi Çetin’in yazdığı, Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Kübra Balcan, Yaman Ceri, Meral Çetinkaya, Banu Fotocan, Ahmet Ayaz Yılmaz’ın rol aldığı GalataPerform yapımı oyun, 9 Nisan 21.00’daYeniPerform’da gösterilecek. Oyuncuların ve seyircilerin bir araya gelememesi fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir oyun olan Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar, İngilizce altyazı ile çevrimiçi gösterim olarak seyirciyle buluşuyor.Ayrıca YeniMetin Kitabevi’nden oyunu e-kitap olarak satın alabilirsiniz.

YENİPERFORM’DA GELİŞMELER!

Halen gelişmekte olan dijital sahne YeniPerform’unHabitus Yayıneviişbirliği ile açtığı yeni alanı Kitabevi’nin ilk 10 oyunu sitede. Atölyeler bölümünde devam eden atölyeler dışında Oyun Yazarlığı Masası Atölyesi tüm sene katılıma açık. Siteye ayrıca Danışmanına Sor başlığı altında oyun yazarlarına yönelik bir danışmanlık servisi de eklendi. YeniDünyabölümünde ise seyirciye geleceğin tiyatrosu hakkında sorular soran bir anket doldurulmayı bekliyor. YeniPerform önümüzdeki zorlu süreçte tüm tiyatroseverlerin desteğine, ilgisine ve işbirliklerine açık olacak.

YENİPERFORM HAKKINDA

2003 yılında Yeşim Özsoy tarafından kurulan GalataPerform, Galata’daki 17 yıllık mekanına veda etti. Yolculuğuna dijital bir dönüşümle devam eden topluluk, salgın süreciyle birlikte yeni iletişim, eğitim ve üretim pratikleri üzerine çalışmaya başladı ve bu düşüncenin ilk meyvesi de YeniPerform oldu. Almanya Dışişleri Bakanlığı, Goethe-Institut ve ortakları tarafından Covid-19 salgını döneminde kültür sanat ve eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere açılan Uluslararası Yardım Fonu (Goethe InstituteCovidReliefFund) kapsamında desteklenmeye hak kazanan YeniPerform, dijital bir kültür sanat mekanı. YeniPerform’da canlı ve kayıtlı videoların yayınlandığı bir kanal, dijital bir sahne, atölye ve kitabevi alanının yanı sıra söyleşiler yer alıyor.

NİSAN OYUN TAKVİMİ

9, 16 Nisan

21.00 Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğ̆raflar (çevrimiçi gösterim)

15, 24 Nisan

21.00  Beyaz Kanatlar (canlı zoom oyunu)

18 Nisan

21.00 Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur (canlı zoom oyunu)

23 Nisan

21.00 House of Hundred (İngilizce gösterim, Türkçe altyazı ile)

25, 29 Nisan

25 Nisan 18.00 Meteor (sosyal medya ve telefon üzerinden)

               19.00 Meteor ekibi ile zoom söyleşi

29 Nisan 19.00 Meteor (sosyal medya ve telefon üzerinden)

               20.00 Meteor ekibi ile zoom söyleşi

Tüm Oyunlar için;

Bilet Al: 30 TL

Bilet Al, Destek Ol: 50 TL

Biletler:http://www.yeniperform.comGişesi

İletişim:05302602524

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz