“Binlerce yıldır anlatılan bir “başkaldırı” hikayesinin tersyüz edilişi;  bir kahramanın, “öteki”nin bakış açısından portresi… İsmi unutulanların, sesi duyulmayanların ve yaşamak için direnenlerin külleri… Küller; tiyatro tarihinin en önemli tragedyalarından biri olan Sophokles’in Antigone’sinde gözden kaçırdıklarımızın verdiği mücadelenin öyküsü…”

Yılların tiyatro tecrübesini sahneye aktaran Tiyatro Kartela, bu sezon “Küller” adlı oyunu ile seyircisine “merhaba” diyor. Yönetmenliğini Özgür Erkekli’nin üstlendiği tek kişilik oyun, ön gösterimini Temmuz ayında Bademli Tiyatro Günleri’nde gerçekleştirmişti. Zeynep Erkekli’nin, Sophokles’in Antigone tragedyasında gözden kaçırılan karakterlerden biri olan Ismene’yi canlandırdığı oyun Aralık ayında İstanbul izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

7 Aralık 2019’da Kadıköy’de Karma Drama sahnesinde İstanbul prömiyerini gerçekleştirecek olan “Küller” oyunu güncel bir soruyu gündeme taşıyor: Önemli olan hayatta kalmak mı yoksa kahraman ilan edilmek mi? Burcu Reşit tarafından kaleme alınan metin, asıl kahramanlığın ne olduğuyla birlikte, kadınların toplumdaki yeri ile ilgili de dikkate değer göndermeler içeriyor.

Künye

Küller / Tiyatro Kartela

Yazan             : Burcu Reşit

Yöneten         : Özgür Erkekli

Oynayan        : Zeynep Erkekli

Tarihler         : 7-12-13 Aralık

Mekan            : Karma Drama – Kadıköy

Bilet Rez.       : 0532 285 66 66 / 0532 448 30 72

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz