“STRATEJİK TASARIM VE YÖNETİMİ” EĞİTİMİ BAŞLIYOR

94

İstanbul Teknik Üniversitesi  ve Türkiye Tasarım Vakfı’nın birlikte hazırladığı Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimi 24 Nisan’da başlıyor. Dokuz hafta boyunca sürecek eğitim, Nisan – Haziran ayları arasında hafta sonları çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.


StratejikTasarım ve Yönetimi eğitimin amacı tasarımcılara iş yönetimi ve iş dünyası ile ilgili temel kavram ve teknikler konusunda bilgi vermek, bu kavram ve tekniklerin iş dünyasına nasıl uygulandığı ve tasarım katma değerinin iş yönetimi ve dünyasındaki görünürlüğü konusunda bilgi sahibi olmalarını hedeflemek. Eğitimin diğer bir amacı da kurum kültüründe farklı seviye ve konularda tasarım odaklı düşünceyi kullanabilecek donanımı sağlamaktır. Ayrıca, inovasyon, strateji gibi çok boyutlu konu ve süreçler içinde yer alabilecek, multidisipliner yaklaşımla çalışacak, güncel problemlerin çözümlerini sorgulayan, kritik düşünebilme kabiliyetine sahip, işbirliği ve süreç yönetimini üstlenebilecek profesyoneller için gerekli bakış açısı ve yetkinliklerin biraraya getirilmesi hedeflenmiştir. 

Mikro Design MBA program özelliklerine sahip olan Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimine katılacak kişiler 9 hafta boyunca İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İşletme Yüksek Lisans programının bazı öne çıkan dersleri ile birlikte, iş dünyasından öne çıkan kişilerin tecrübeye dayanan uzmanlıklarını içeren derslere de katılacaklar.


Programa katılma koşulu Mimarlık, Sanat veTasarım, Güzel Sanatlar Fakültelerinin tasarım ile ilgili bölümlerinin lisans mezunu olmaktır. Yüzde 70 devam koşulunu sağlayan ve program sonunda proje teslimi yapıp başarılı olanlara, İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından resmi “Tasarım Stratejisi ve Yönetimi” uzmanlık sertifikası verilecektir. Devam koşulunu sağlayan ancak başarı koşulunu sağlayamayan öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Eğitim ile ilgili detaylı bilgiye ve kayıt işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz