Geçtiğimiz sezon seyirciyle buluşan ve büyük beğeni toplayan Songül Öden’in 7 kadına hayat verdiği “Lâl Hayal” oyunu tiyatro seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyun BKM Mutfak organizasyonuyla 22 Aralık Pazar günü Bostanlı Suat Taşer Sahnesi’nde İzmirli seyircisiyle buluşacak.

Üç yıldır tiyatroya ara veren Öden, yedi senedir Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’yla çalışıyor. Öden, “BM Nüfus Fonu’nda benim konum kadına şiddet, mülteciler ve mevsimlik tarım işçisi çocuklar. Dolayısıyla da sahada çok fazla çalışma yaptım. Bu süreçte sahada çok sert hikâyelerle karşılaştım. Çocuk ve kadın hikâyeleri beni inanılmaz etkiledi. Önceleri sahadan döndükten sonra çok etkileniyordum, çok ağlıyordum ve ben bu cebimde biriktirdiğim hikâyeleri seyirciyle paylaşmak istedim.” diyor.

Türkiye ile sınırlı kalmayacak

Evrensel bir hikâyeyi anlatan Lal Hayal’in başka dillerde üst yazı çalışmaları yapılıyor ve Türkiye ile sınırlı kalmayacak. Proje tasarımı da Songül Öden’e ait olan ‘Lâl Hayal’ oyunun yapımcılığını da yine Songül Öden ve Medyapım üstleniyor. Oyunun ekibinde yazarı, müzisyeni, prodüksiyon ve yaratıcı ekibinde kadın egemenliği ve koalisyonu hâkim.

Sevilay Saral’ın yazdığı, Aysel Yıldırım ve Ezel Akay’ın yönetmenliğini üstlendiği, Lâl Hayal’in sanat yönetmenliğini Naz Erayda yapıyor. Lâl Hayal’in müzikleri ise Kardeş Türküler grubunun perküsyon sanatçısı Diler Özer imzası taşıyor. Oyunun dans performansları Gizem Erdem koreografisiyle, Ömer Yeşilbaş ve Çisil Sıkı yönetimindeki Dansfabrika ekibi tarafından sergileniyor. Oyunun uygulayıcı yapımcılığını Cansın Şenel üstleniyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz