SERAN BİLGİ’DEN İLK KONSER

364

Seran Bilgi, baş kimya mühendisliği yaparken yöneldiği müzikte ne ölçüde ilerlediğini ilk albümü ‘İçinde Sen de Varsın’ın 9 Aralık’taki konserinde gözler önüne serecek.

Seran Bilgi, ‘İçinde Sen de Varsın’ albümünün konseri için sahneye çıkmaya hazır. Baş kimya mühendisliği yaptığı dönemde küçük yaşlarda piyano ve gitar dersleri almasının da etkisiyle müziğe de yönelerek Berlin Operası sanatçılarından tenor Gordon Bovinet’ten dersler alan Bilgi, albümünün tanıtım konserinde şarkılarını seslendirecek.

Salon İKSV’de 9 Aralık’ta sahneye çıkacak olan Seran Bilgi, ‘İçinde Sen de Varsın’ın konseri için çalışmalarını sürdürüyor. Konser için oldukça heyecanlı olduğu söyleyen Bilgi, kendisini seyretmeye gelenlere müzik dolu bir gece yaşatacağını dile getirdi.

Seran Bilgi, ilk çalışmalarını İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Çukurova ve Antalya’daki Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ‘Seran Bilgi Senfonik’ projesi kapsamında gerçekleştirdi. Bilgi, aynı zamanda Avusturya, İngiltere, ABD ve Almanya’da birçok solo konser ve festivalde yer aldı. Bilgi, Whitney Houston’a hit şarkılar kazandırmış ve birçok BroadwayMüzikali’ne imza atan Frank Wildhorn’un da dikkatini çekti. Wildhorn, Bilgi’nin seslendirmesi için ‘Büyüyor Bir Gün İnsan’ adlı şarkıyı besteledi.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz