ŞEHİR TİYATROLARINDAN BİR SHEAKESPEARE KLASİĞİ “MACBETH”

174

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, dünyaca ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in ölümsüz eseri “Macbeth”i farklı bir yorum ve anlatım tekniği ile sahneleyecek.

2019-2020 sezonun iddialı projelerinden biri olan “Macbeth” adlı oyunun yönetmenliğini, Eskişehir’de daha önce sahnelediği Özgürlüğün Bedeli, Gergedan ve Ağır Roman gibi oyunları büyük beğeni ile izlenen usta yönetmen Barış Erdenk üstleniyor. Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçeleştirdiği ve Özlem Belkıs’ın uyarladığı oyunun dekor tasarımını Emre Satı, kostüm tasarımını Medina Yavuz, ışık tasarımını Kerem Çetinel ve hareket düzenini Sibel Erdenk gerçekleştiriyor. Oyunun müzikleri ise Gürkan Çakıcı’ya ait.

Provaları devam eden oyun, gücü elde etmek ve bunun da ötesinde gücü elde tutmak pahasına ödenen bedelleri ve bunun yakıcı sonuçlarını farklı bir anlatım biçimi ile ele alıyor. Canlı müzik eşliğinde sahnelenecek olan oyun, ışığı, atmosferi, şarkıları ve sahnelenişi ile Eskişehirli tiyatro severlerin özgün bir “Macbeth” yorumu izlemesine olanak tanıyacak.

Eskişehir Şehir Tiyatrolarının usta sanatçıları tarafından sahnelenecek “Macbeth” adlı oyun Şubat ayı ortalarında ilk gösterimi gerçekleştirecek ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmayı sürdürecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz