Koronavirüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya davet ediyor.

Sergi                                               

28 Nisan Salı günü Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Twitter, Facebook ve Instagram sayfalarında Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos sergisi için çekilen drone görüntüleri ile bu nefes kesici antik kentin güzelliği gözler önüne seriliyor.
3 Mayıs Pazar
günü de yine aynı platformlarda Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos sergisi kapsamında Arkeozoolog Dr. Bea de Cupere hayvanlar üzerine yapılan çalışmaların geçmişi anlamakta nasıl bir önem taşıdığını anlatacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, şu ana kadar Sagalassos, Hoşgeldin Gazi, Turhan Selçuk Retrospektifi, Tombak, Orhan Pamuk ‘Balkon’ veİlhan Berk 100 Yaşında  gibi ses getiren sergilerinin üç boyutlu sanal turlarını sanatseverlere açtı.

Etkinlik

Necmi Sönmez, Hıfzı Topuz ve Ünal Göğüş çağdaş Türk sanatı ve “Paris Tecrübeleri”ni konuşuyor. Çağdaş Sanat Konuşmaları etkinliği 29 Nisan Çarşamba günü YouTube kanalında.

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri’nin geçen hafta yapılan ilk canlı söyleşisi  YouTube kanalında. Söyleşide Tijen Demirörs ve Nilüfer Erdem küresel salgın ortamının ruhsal dünya üzerindeki etkilerini konuşuyor.

Konser


Harf’ten ve Nota’dan
dizisi sanatçıları çiçeklerin dilinden konuşmaya hazırlanıyor: “Bir demet yasemen, aşkımın tek hâtırası..” Baharın gelişini “çiçek şarkıları”yla kutlayın. Harf’ten ve Nota’dan konseri 2 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00’da YouTube kanalında.

Yayınlar

Yapı Kredi Yayınları, Kitap Hayattır’ sloganıyla Twitter, Facebook, Instagram hesaplarında ve YouTube kanalında kitaplarından sayfalar ve yazarlarından videolar paylaşıyor. Bu hafta tadımlık olarak paylaşılacak kitap Elvan Uysal Bottoni‘den “Emma Teyze’nin Kitabı: Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı”. Yapı Kredi Yayınları çocuk kitabı yazar ve çizerlerinin sevgili okurları için hazırladığı videolarda ise bu hafta Selçuk Demirel var. Selçuk Demirel kendi hazırladığı videoda çocuklara kedi çizmeyi öğretiyor.

Yapı  Kredi Yayı nları ekibinin şu sıra okudukları kitaplardan bölümler seslendirdiği videolara ise bu hafta yıllardır İngiltere’de yaşayan şair/yazar Şavkar Altınel’in hayatına ve sanatına odaklanan kısa film Sahildeki Yabancı eşlik ediyor. Şule Nişancıoğlu’nun yönettiği film 18 Nisan Salı günü Facebook ve Twitter hesaplarında.

Ayrıca her gün birbirinden zevkli oyunlar, eğlenceli deneyler ve bütün ailenin katılabileceği etkinlikler de Yapı Kredi Yayınları İnstagram hesabında.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz