SALON’DA BU HAFTA

77

Onuncu yaşını 16 Ocak’ta kutlayan Salon, 2020’deprogramına kaldığı yerden devam ediyor. Salon’da bu hafta,rap dünyasının yenilikçi ismi Ozbi ile şiirlerini beraber bestelediği Gülce Duru, yerli sahnenin yenilikçi ve cesur grubu Multitap ve şarkılarıyla, albümleriyle, konserleriyle yerli sahnenin en sevilen isimlerinden Büyük Ev Ablukada müzikseverlerle buluşacak.

Önümüzdeki hafta İstanbul alternatif müzik sahnesinin yetenekli trompetçisi Barış Demirel,  Barıştık Mı ‘Mevzu Var vol.2 ile Salon’da olacak.

Önümüzdeki hafta ayrıcaSalon ve Doğan Kitap işbirliğiyle düzenlenen söyleşi serisi 28 Ocak Salı günü saat 20.00’da Salon’da devam edecek. Etkinlik kapsamında Hakan Kurtaş ve Efe Tuncer; ‘Kazanmak için değil eğlenmek için oynamak’ üzerine sohbet edecek. Rezervasyonlar, rezervasyon.iksv.org yapılabilecek.

Salon’da Ozbi ve Gülce Duruile dört dörtlük bir rap gecesi

Kültürel ögeleri müziğiyle harmanlayan rap dünyasının yenilikçi ismi Ozbi, 14 yaşında giriştiği rap serüvenine büyük başarılara imza atarak devam ediyor. Hayatı boyunca müziğe hiç ara vermeyen Ozbi internet üzerinden çalışmalar yaptı ve 2011 yılında Halk Edebiyatı isimli bir albüm fikrini ortaya attı. Oyunculuk deneyimleri de bulunan Ozbi, bu süreçte müziği konusunda hiç durmadan çalışmalara devam etti. 2014 yılında ise Hasan Saltık ile bir araya gelerek Halk Edebiyatı albümü projesini hayata geçirmek üzere Z Müzik ile anlaşma sağladı. Gülce Duru ile projeleri ve performansları büyük ilgi gördü. Geleneksel atmosferi yenilikçi müziğiyle harmanlayan Ozbi, 24 Ocak’ta Salon’un atmosferini başka boyutlara taşıyacak.

Ozbikonseri 24Ocak Cuma akşamı saat 22.00’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 40 TL olmak üzere Biletixinternet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yerli sahneninyenilikçi vecesur grubu Multitap Salon’da

Selim Siyami Sümer (gitar/vokal), Sertaç Özgümüş (piyano ve tuşlu çalgılar), Taçkın Bilal (bas gitar) ve Ali Cihan’dan (davul) oluşan kadrosuyla kendilerini etkileyen sanatçıların şarkılarını sahneye taşıyorlar. İlk albümleri Takım Oyunu’nu 2010’un Nisan ayında Demet Evgar’ınprodüktörlüğünde Multi ArtsProduction etiketiyle yayımladılar. Elektronik elementleri usta bir şekilde harmanladıkları Takım Oyunu albümü, birlikte yaşayan grup üyelerinin yaşantılarına dair izlerin simgesi oldu. 2011 yılının yaz aylarında ikinci albüm Özel Birisin için çalışmalara başlayan ekip Kasım ayında yine Demet Evgarprodüktörlüğünde Multi ArtsProduction etiketiyle yayımladılar. Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz aylarda yayımladıkları yeni albüm No:3Aile25 Ocak’ta Salon’a taşınıyor.

Multitap konseri 25 Ocak Cumartesiakşamı saat 22.30’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55)  ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

360 derece sahne düzeni ve akustik performansıyla Büyük Ev Ablukada Salon’da

Bir Turgut Uyar şiirinden aldıkları isimle 2008’de AfordismanSalihins ve Canavar Banavar tarafından kuruldu. Hem şarkıları hem de stilleriyle kısa sürede ilgi çeken grubun AfordismanSalihins, Bas Bariton, BentekSizhepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve GelicemNerdesin takma adlarına sahip üyeleri bulunuyor. “Ay Şuram Ağrıyo” konserlerini “Ay Şuram Hala Ağrıyo” ismiyle albüme dönüştürmelerinin ardından, ilk resmi albümleri “Full Faça”yı 2012’de yayımladılar. 2016’da yeni tarzları “Fırtınayt” ile elektronik dünyanın kapılarını araladılar. Aynı isimli ikinci albümlerini 2017’de çıkardılar. Sahne enerjileri, takipçileriyle kurdukları samimi ilişki ve şarkılarıyla büyük beğeni toplayan Büyük Ev Ablukada, 360 derece sahne etrafında gerçekleşecek akustik performansıyla 26 Ocak’ta saat 16.00 ve 19.00’da iki seans ile Salon’da müzikseverlerle buluşacak.

Büyük Ev Ablukada Konseri 26 Ocak Pazar hem 16.00’da hem 19.00’da akustik performanslarıyla Salon’da. Konserin biletleri numarasız oturmalı 60 TL, ayakta 50 TL ve öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Haftaya Salon’da

Alternatif müzik sahnesinin yetenekli trompetçisi: Barış Demirel Barıştık Mı ‘Mevzu Var vol.2’

Müziğinde rock, Türk müziği, caz, hip hop, ambient gibi tarzlardan ilham alsa da trompet odaklı rock müziği icra eden Barış Demirel Barıştık Mı dört kişilik ekibiyle çalıyor. 2011’de Göstembil Project adı altında performanslara başlayan ekip aynı yıl Roxy Müzik Günleri’nde birincilik ödülü aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde sahne şansı buldu. Farklı tarzlardan pek çok müzisyene albüm kayıtları ve konserlerinde eşlik etti. Ocak 2015’te ilk albümleri”T.E.A.R.” yayımlandı. 2015’te bu albümün ilk konseriyle Salon’daydı. İlk tekli Babamgil’le müjdesini verdiği yeni albümü “Fail – Play”i 2018 yılında yayımladı. Bu albümün lansman konserini de Salon’da veren sanatçı Nisan ayında Salon’a geri dönerek Mevzu Var Özel Gecesi’nde sahne aldı. Birbirinden yetenekli konuk sanatçı kadrosuyla 30 Ocak Perşembe günü Mevzu Var Vol.2 demeye hazırlanıyor.

Barış Demirel Barıştık Mı ‘Mevzu Var vol.2’konseri 30OcakPerşembeakşamı saat 21.30’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Biletler satışta

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler.2019-2020 sezonunda Salon İKSV’de sınırlı sayıda 1 bilet alana 1 bilet hediye hakkı sağlıyor. 1+1 kampanya kapsamında Mavi Lale Kart üyelik bedeli ise 175 TL.  Üyelikleri devam eden Mavi, Sarı, Turuncu, Kırmızı, Beyaz ve Siyah Lale Kart sahipleri de 100 TL ek üyelik bedeli ile sezon boyunca 1+1 kampanyasından yararlanabiliyor. Kampanya, sezon boyunca her konserde bir defa kullanılabiliyor. Gezgin Salon konserleri ise kampanyaya dahil değil. Ayrıntılı bilgiye 0(212) 334 07 73, 0(212) 334 07 81, 0(212) 334 07 91, info@lalekart.org ile saloniksv.com/tr/bilet-bilgileri Web sitesinden ulaşılabiliyor.

Ayrıca yenilenen İKSV Mobil uygulamasına eklenen özelliklerle kendi profilinizi oluşturarak, Salon’da takip etmek istediğiniz konserleri takviminize ekleyebilir, programınızı İKSV Mobil’den oluşturabilirsiniz. İKSV Mobil ile ayrıca İKSV etkinliklerini kategoriler özelinde listeleyip filtreleyebilir; sanatçı, mekân ve etkinlik adına göre arama yapabilir; etkinlikleri harita üzerinde görüntüleyip yol tarifi alabilirsiniz. Uygulama AppStore’dan ve Google Play’den indirilebilir.

Salon IKSV’de“Birlikte Güzel” desteğiyle çeşitli konserler de izleyicilerle buluşacak.

Salon İKSV’de bu sezon da Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti BBVA Konserleriizleyicilerle buluşacak.

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz