“PEMBE PANDUFLU AŞK” ADANA DEVLET TİYATROSU SAHNESİ’NDE!

135

Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı Ezgi Yentürk’ün yönettiği Pembe Panduflu Aşk, Adana Devlet Tiyatrosu repertuarında yerini aldı. İki perde olarak sahnelenen oyunda, Burçin Börü, Hülya Yıldız, Sema Öner Kelav, Gökhan Doğan, Ozan Sargın ve Serdar Şeker rol alıyor. Dekor tasarımı Gözde Yavuz, kostüm tasarımı Selin Ölçen, ışık tasarımı Zeynel Işık tarafından hazırlanan oyunda, müzikler Fırat Akarcalı’ya ait. Yönetmen yardımcılığını Hakan Akyüz’ün yaptığı “Pembe Panduflu Aşk”, aşk sayesinde en olmadık değişimlerin yaşamlarımızda nasıl mümkün olabileceğini kahkaha dolu bir kurgu ile seyircilerine aktarıyor.

Bir gün evinize gelip içeride hiç tanımadığınız birini bulduğunuzda, üstelik bu kişin evinizin bütün düzenini değiştirdiğini gördüğünüzde bu yabancıya ne yapardınız? Onu yaka paça dışarı mı atardınız, yoksa tüm farklılığına rağmen onu kabul eder miydiniz?

Adana Devlet Tiyatrosu’nda bu sezon

Adana Devlet Tiyatrosu’nda bu sezon; “Peter Turrini’nin yazdığı “,Tolga Çiftçi’nin yönettiği “Nihayet Bitti”; Uğur Saatçi’nin yazdığı, Barış Erdenk’in yönettiği “Bu da Geçer Yahu”; Coşkun Irmak’ın yazıp yönettiği “Miletos Güzeli”; Aristide Christian Charpentier’in yazdığı, Ebru Kara’nın yönettiği çocuk oyunu “Sihirli Keman”; Behiç Ak’ın yazdığı, N. Fırat Demirağ’ın yönettiği “Ayrılık”; John Steinbeck’in yazdığı, Jason Hale’nin yönettiği “Fareler ve İnsanlar”; Cengiz Toraman’ın yazdığı, Halil Akarsu’nun yönettiği “Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi” ve Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı Ezgi Yentürk’ün yönettiği “Pembe Panduflu Aşk”ı izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz