Oyuncu Merve Engin, deneyimli yayıncı Deniz Yüce Başarır’ın podcast’i “Ben Okurum”un yeni bölümüne konuk oluyor. İkili, Rus edebiyatının en önemli isimlerinden Mihail Bulgakov’un, ölümünden ancak çeyrek asır sonra yayımlanabilen romanı Usta ve Margarita’yı, kitaptan bölümler eşliğinde konuşuyorlar. Eserin büyük hayranı Merve Engin, Usta ve Margarita’yı “Uzamsız, mekansız bir roman” diye tanımlıyor ve coşkuyla ekliyor: “O kadar cafcaflı bir dünya ki!”

Sohbetle bilgiyi buluşturan “Ben Okurum” podcast’inin yeni bölümünün konusu, Rus edebiyatının en önemli isimlerinden biri, Mihail Bulgakov ve onun, ölümünden ancak çeyrek asır sonra yayımlanabilen romanı Usta ve Margarita. Deniz Yüce Başarır’ın kitaptan neşeli ve gerçeküstü paragraflar da okuduğu bölüm, romanın kahkaha ile gerilim, özgürlük ile esaret arasında gidip gelen karnaval coşkusundaki dünyasına girmek için adeta bir ilk adım.

Deniz Yüce Başarır, fanteziyle gerçekleri bir araya getiren Usta ve Margarita’nın büyük hayranı oyuncu Merve Engin ile sıcak bir sohbet gerçekleştiriyor ve dinleyenleri sanatlar arasında küçük bir yolculuğa çıkarıyor. Güzel oyuncu, “Kütüphanemde Usta ve Margarita’nın 10 ayrı dilde, Türkçesinden de ilk baskısından son baskısına kadar hemen hepsi var” diyerek hayranlığının boyutunu gözler önüne seriyor. Mihail Bulgakov’un ömrünün, romanı bitirmeye yetmediği konuşulurken ise Engin esprili şekilde “Bir de bitirseymiş, başımıza neler gelirmiş değil mi?!” yorumunu yapıyor.

Storytel Türkiye’nin sponsorluğunda hazırlanan “Ben Okurum”un tüm bölümlerine Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast’ten ulaşılabilir.  

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz