16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 15. İstanbul Bienali kapsamında, Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle yayımlanan Opti ile Pesi: Komşuluk Şarkısı isimli çocuk kitabı dijitalde On-line olarak izlenmeye açıldı.

Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle yayımlanan kitapların animasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Opti ile Pesi: Komşuluk Şarkısı isimli çocuk kitabı dijitalde On-line olarak izlenmeye açıldı. Yekta Kopan’ın yazdığı ve Gökçe Akgül’ün resimlediği kitabın yayın yönetmenliğini Burcu Ural Kopan üstlendi. İstanbullu martılar Opti ile Pesi’nin bienal mekânlarında geçen eğlenceli yolculuğu anlatan kitap, 15. İstanbul Bienali’nin teması olan iyi bir komşudan yola çıkılarak hazırlandı. Çocuklar kitapta, bienal mekânları ve sergilerden eserlerle karşılaşırken aynı zamanda bienalle ilgili yeni kelimeler de öğreniyor. Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak basılan kitap, bienal boyunca sergi mekânlarından ücretsiz olarak dağıtıldı.

İKSV çocuk kitaplarına ve animasyonlarına İKSV YouTube sayfası ve İKSV Mobil App üzerinden ulaşılabiliyor. İKSV alt Web sitesinden ise kitaplar hem izlenip hem de dinlenebiliyor. “Opti ile Pesi: Komşuluk Şarkısı”nın animasyonunu aşağıdaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz