ÖLÜMSÜZ KOMEDİLER İŞ SANAT OKUMA TİYATROSU’NDA

366

Dünya klasiklerinden bölümlerin seslendirildiği “İş Sanat Okuma Tiyatrosu”yeni eserlerle devam ediyor. En popüler komedi eserleri arasında yer alan, Nikolay Gogol’un Müfettiş’i 14 Nisan’da, William Shakespeare’in Aşkın EmeğiBoşunaadlı oyunu ise 28 Nisan’da ilk gösterimini yapacak.

Nikolay Gogol’un beş perdelik bir oyun olarak kaleme aldığı ve ilk kez 1836’da sahnelenen Çarlık Rusyası’ndaki bürokrasiyi eleştiren Müfettiş oyununu Mert Asutay ve Gökay Akgör seslendiriyor.

İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda bu sezon, Shakespeare’den Kış Masalı,Windsor’un Şen Kadınları, Macbeth, Antonius ve Kleopatra, Romeo ve Juliet, 12. Gece, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Kuru Gürültü, Othello’nunyanı sıra Lope de Vega’danOlmedo Şövalyesi, Molière’denKibarlık Budalası,Hastalık Hastası,Pierre-AugustinBeaumarchais’tenFigaro’nun Düğünü veya Çılgın Gün, Anton Çehov’dan Evlenme Teklifi, Ayıve HenrikIbsen’denPeer Gynteserleri yer aldı ve 1.5 milyondan fazla erişime ulaştı.Etkinlikler ilk gösterim tarihlerinde saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinden izlenebilecek.

Tüm etkinlikler, İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden sezon boyunca ücretsiz erişime açık olacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz