K! Kültüral Performing Arts, 2020- 2021 sezonunu Yakup Almelek’in yazdığı “Oda Komşum Richard Wagner” adlı oyunla karşılıyor.Oda Komşum Richard Wagner, din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor.

Murat İpek’in, karakterleri ve durumu keskin bir politik mercek altında uyarlayarak yönettiği oyunda Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek ve Murat İpek rol alıyor. Eserin süpervizörlüğünü, sahne tasarımını ve yapımcılığını ise K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur üstleniyor. Oda Komşum Richard Wagner, 6 Şubat 2020 Perşembe akşamı saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts Yakup Almelek Sahnesi’nde ilk kez seyirci karşısına çıkıyor.

İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyun, sistem eleştirisini sıra dışı bir temele oturtuyor. Karakterleri ters perspektiften ele alan Murat İpek, iki genç “masum” karakterin karşısına duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon olarak dikiliyor. K! Kültüral Performing Arts’ın üçüncü prodüksiyonu olma özelliğini taşıyan, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çeken Oda Komşum Richard Wagner; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor.

6 Şubat 2020 Perşembe akşamı saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts’ta prömiyeri gerçekleşecek “Oda Komşum Richard Wagner14 Şubat 2020 Cuma, 22 Şubat 2020 Cumartesi ve 29 Şubat 2020 Cumartesi akşamlarıaynı sahnede seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve Kültüral Performing Arts gişesinden temin edilebilir.

ODA KOMŞUM RICHARD WAGNER

Yazan: YAKUP ALMELEK

Uyarlayan ve Yöneten: MURAT İPEK

Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: YAĞMUR YAĞMUR

Yapım: K! KÜLTÜRAL PERFORMING ARTS

Yönetmen Yardımcısı: ZELİHA GÜRSOY

Hareket Tasarımı: ORÇUN OKURGAN

Işık Tasarımı: MURAT İPEK

Kostüm Tasarımı: GAYE KIZILIŞIK

Müzik: ÇAĞRI BEKLEN

Efekt Tasarımı: METİN KÜÇÜKYILMAZ

Işık Uygulama: HALUK DENİZ AYDIN

Afiş Tasarım: ERİN İLKCAN ARSLAN

Oyun Fotoğrafları: VOLKAN ERKAN

Oyuncular: SERCAN GÜLBAHAR, İBRAHİM CEM TEK, MURAT İPEK

Tek Perde / 80 Dakika

Rezervasyon: 0 212 281 81 55

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz