Yakup Almelek’in yazdığı, Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek ve Murat İpek’in rol aldığı “Oda Komşum Richard Wagner” seyirciyle buluştu.

İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyunu Murat İpek yönetiyor. Oyunun süpervizörlüğünü, sahne tasarımını ve yapımcılığını ise K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur üstleniyor.

Karakterleri ters perspektiften ele alan Murat İpek, iki genç “masum” karakterin karşısına duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon olarak dikiliyor. K! Kültüral Performing Arts’ın üçüncü prodüksiyonu olma özelliğini taşıyan, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çeken Oda Komşum Richard Wagner; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor.

Sistem eleştirisini sıra dışı bir temele oturtan “Oda Komşum Richard Wagner14 Şubat 2020 Cuma, 22 Şubat 2020 Cumartesi ve 29 Şubat 2020 Cumartesi akşamlarıaynı sahnede seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve K! Kültüral Performing Arts gişesinden temin edilebilir.

ODA KOMŞUM RICHARD WAGNER

Yazan: Yakup Almelek

Uyarlayan ve Yöneten: Murat İpek

Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: Yağmur Yağmur

Yapım: K! Kültüral Performing Arts

Yönetmen Yardımcısı: Zeliha Gürsoy

Hareket Tasarımı: Orçun Okurgan

Işık Tasarımı: Murat İpek

Kostüm Tasarımı: Gaye Kızılışık

Müzik: Çağrı Beklen

Efekt Tasarımı: Metin Küçükyılmaz

Işık Uygulama: Haluk Deniz Aydın

Afiş Tasarım: Erin İlkcan Arslan

Oyun Fotoğrafları: Volkan Erkan

Oyuncular: Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek, Murat İpek

Tek Perde / 80 Dakika

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz