Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, 2020’nin ilk ayında yine dopdolu. Sahne Pulchérie’de seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Kim Var Orada? Muhsin Bey’in Son Hamlet’i (BGST Tiyatro), Zabel (BGST Tiyatro), Tehlikeli Oyunlar (Seyyar Sahne), Kapıların Dışında (Yolcu Tiyatro) ve Kürklü Venüs (Yolcu Tiyatro) yer alıyor.

Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri kapsamında ise bu ay, prömiyerini 2014 Cannes Film Festivali’nde yapan Thomas Lilti’nin yönettiği Hipokrat filmi izlenebilecek. Ayrıca Ocak ayında Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında, Comédie Française’de bu sezon başında sahnelenen Bit Yeniği oyununun profesyonel kaydı, Kirpi Tiyatro, Pathé Live ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Sahne Pulchérie’nin ekranında Türkçe üst yazılı olarak izlenebilecek.

3 Ocak Cuma (20.30): Hipokrat – Film Gösterimi (Ücretsiz Etkinlik)

10 Ocak Cuma (20.30): Kim Var Orada? Muhsin Bey’in Son Hamlet’i – BGST Tiyatro

17 Ocak Cuma (20.30): Bit Yeniği – La Comédie Française – Beyaz Perdede Tiyatro

18 Ocak Cumartesi (20.30): Tehlikeli Oyunlar – Seyyar Sahne

24 Ocak Cuma (20.30): Kapıların Dışında – Yolcu Tiyatro

25 Ocak Cumartesi (20.30): Kürklü Venüs – Yolcu Tiyatro

31 Ocak Cuma (20.30): Zabel – BGST Tiyatro

Sahne Pulchérie Hakkında:

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, BGST Tiyatro, REST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz