Yapı Kredi Kültür Sanat’ın İnternet üzerinden gerçekleştirdiği canlı söyleşilerinde bu defa “Emma Teyze’nin Kitabı: Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı” kitabı ele alınıyor. Gazeteci Tan Morgül moderatörlüğünde, 16 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de yapılacak olan etkinlikte kitabın yazarı Elvan Uysal Bottoni ve fotoğrafçı Derya Turgut İtalya’da her evde yapılabilen pratik tariflerin günümüze ulaşma hikâyesini ve yemek fotoğrafçılığını konuşacak.


1900’lerin İtalyası’nda yaşamış Emma Teyze’nin yemek tariflerini yazdığıbir not defteri… Geleneksel İtalyan yemeklerinin, bir yaşam kültürünün nesilden nesile aktarılma hikâyesi…Basit ama lezzetli yemekler ve başka bir döneme ait olduklarını hissettiren teferruatlı tatlılar. Ancak, Emma Teyze’nin defterinde sadece tarifler değil, bir ülkenin ayakta kalma mücadelesinde başı çeken, ayakta durmayı bilen kadınların hikâyesi de var.

Not defteri ve hikâyesi, tüm yaşanmışlığı ile birlikte, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Emma Teyze’nin Kitabı – Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı” kitabıyla Türkçeye kazandırıldı. Geleneksel İtalyan mutfağının sıcak, sohbeti bol sofraları özel olarak hazırlanan tasarımlar ve yemek fotoğraflarıyla birlikte görsel bir şölen eşliğinde meraklılarına sunuluyor. Gazeteci Tan Morgül moderatörlüğünde kitabın yazarı Elvan Uysal Bottoni ve fotoğrafçı Derya Turgut’un katılacağı söyleşide, İtalya’da her evde yapılabilen bu pratik tariflerin günümüze ulaşma hikâyesi ve yemeğin görsel sunumunda önemli bir yeri olan yemek fotoğrafçılığı konuşulacak.

Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye linke https://bit.ly/ykkscanlietkinlik6 tıklayarak, Microsoft Teams uygulaması üzerinden katılabilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz