Cihangir Atölye Sahnesi’nin (CAS) Oyun Atölyesi katılımcıları tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Arzu Gamze Kılınç’ın yaptığı Öykülerin Aziz’liği isimli oyun, 17 Ocak 2020  Cuma günü saat 20.30’da Cihangir Atölye Sahnesi’nde ilk kez seyirciyle buluşacak.

Aziz Nesin’in öykülerinden sahneye uyarlanan Öykülerin Aziz’liği, (müzikli, buruk komedi) Oyun Atölyesi 1” projesi olarak sahnelenecek.

Usta-çırak ilişkisini temel alan Oyun Atölyelerinde, oyunlar bir yönetmen rehberliğinde çalışılır. Eğitimin sonunda çalışılan oyun seyirci karşısına çıkar. Oyunun ihtiyaçlarına göre diksiyon, şan, dans, tiyatro tarihi, metin inceleme çalışmaları programa dahil edilir. Oyun çalışma sürecinde katılımcılar, rol çalışmanın yanı sıra tiyatronun dekor, kostüm, ışık, aksesuar vs. gibi tüm üretim alanlarında görev alır. Oyun Atölyeleri aşamalı bir yapıdadır ve üç aşamadan oluşur. Atölye aşamalarını geçmek, sahne performansının yanı sıra ekip uyumu, prova devamlılığı, çalışma disiplini, ortak üretime katkı sağlamak gibi kriterleri yerine getirmekle ve geçiş sınavında yeterli olmakla mümkündür. Cihangir Atölye Sahnesi’nin Oyun Atölyeleri yılda ortalama 8 oyun üretiyor.

Oyun Atölyesi katılımcıları, Arzu Gamze Kılınç yönetmenliğinde 8 ay boyunca prova yaptılar. Bu süreçte aynı zamanda Oya Yağcı’dan tiyatro teorisi ve Metin İnceleme, Kıvanç Kılınç’tan diksiyon, Hicran Akın’dan dans ve Ekin Bezirganoğlu’ndan şan dersleri aldılar.

ÖYKÜLERİN AZİZ’LİĞİ  

Aziz Nesin’in öykülerinden M.Taner Çelik’in oyunlaştırdığı oyunun yönetmenliğini Arzu Gamze Kılınç yaptı. Kıvanç Kılınç’ın şarkı sözlerinin yanı sıra metne katkı sağladığı oyunun müzikleri Devrim Ilgaz Karaahmet, ışık tasarımı Onur Alagöz, koreografisi Hicran Akın, şan eğitmenliği Ekin Bezirganoğlu, fotoğraf-video çalışmaları ise İlker Yiğen tarafından gerçekleştirildi. “Öykülerin Aziz’liği”nde, Aleyna Salman, Aykut Kara, Engin Barışan, Gizem Özçelik, Mine Yağız, Selma Kaya, Serdar Kütük, Sevim Akkaya ve Tolgay Zeytinbaş rol alıyor.

Oyun tarihleri şöyle:

17 Ocak 2020 Cuma Saat 20.30 (Prömiyer)

18 Ocak Cumartesi saat 17.30 ve 20.30,

19 Ocak Pazar saat 17.30 ve 20.30’da

CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ  (CAS)

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz