MÜZİK İKONLARINA ADANMIŞ BELGESELLER GAİN’DE

127

Müzik dünyasının iki efsane ismiLeonardCohen ve David Bowie, heyecan uyandıran belgesellerle GAİN ekranına konuk oluyor. I’m YourMan’deunutulmaz ozan Cohen şarkılarını, içlerinde NickCave ve RufusWainwright gibi isimlerin de yer aldığı sanatçıların yorumlarıyla dinlemek mümkün. David Bowie: TheLastFiveYears ise, müziğin devir açıp kapatan adamının, TheNextDay, Blackstar ve Lazarus’u hazırladığı, en üretken dönemi olarak görülen son 5 yılına odaklanıyor.

Türkiye’nin yeni nesil içerik platformu GAİN, Nisan ayı itibarıyla müziğin iki efsane ismini ağırlıyor. LeonardCohen ve David Bowie, güncel iki belgesel ile müzikseverlerle GAİN ekranlarında buluşuyor.

LeonardCohen I’m Your Man

Efsanevi müzisyen LeonardCohen’in hayatını anlatan belgeselde,Cohen’in müziği ile kariyerlerini etkilediği NickCave’denRufusWainwright’a kadar pek çok sanatçı Cohen şarkılarını yorumluyor. Ayrıca Mayıs 2005’te New York’taki SlipperRoom’da film için özel olarak çekilen ve sanatçının sahneyi U2 ile paylaştığı bir performans da bu belgeselin en can alıcı detaylarından.

David Bowie: TheLastFiveYears

HBO yapımı belgeselde, müziğin devir açıp kapatan adamı David Bowie’nin son 5 yılını izliyoruz. Üretkenliğinin zirve yaptığı bu yıllar,Bowie’nin son iki albümü TheNextDay ve Blackstar’ın hazırlanış sürecinin yanında kendisinin en büyük hayallerinden Lazarus müzikaliyle ilgilendiği dönemi de kapsıyor.Yönetmenliğini Francis Whately‘inüstlendiği ve prömiyerini DOC NYC belgesel film festivalinde gerçekleştiren belgesel Nisan ayında GAİN’de.

Farklı hikayeleri, kısa ve keyifli formatta sunan GAİN, her zevke hitap eden geniş seçkisiyle yeni alışkanlığımız olmaya oynuyor.Yerli ve yabancı diziler, belgeseller ve gerçek hikayeler GAİN’de izleyicileri bekliyor.

GAİN’de yenilik zamanı! Yepyeni özgün içerikler GAİN Premium’da. Kredi/banka kartı ile aylık 21.90TL, uygulama içi ödeme ile aylık 23.99 TL’ye Premium üyeliğe geçilebilecek. GAİN’in içeriklerinin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz olmaya devam edecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz