“MUTLULUK” YENİ BASKISIYLA İNKILÂP KİTABEVİ’NDEN ÇIKTI!

117

Zülfü Livaneli eserleri, İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlarla buluşmaya devam ediyor! Livaneli’nin, Türkiye toplum yapısını tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği klasikleşmiş romanı Mutluluk, yeni kapak tasarımı ve gözden geçirilmiş yeni basımıyla raflarda yerini aldı. Beyazperdeye de uyarlanan ve çok sevilen Mutluluk romanı, üç ana karakter üzerinden bir Türkiye hikâyesi anlatıyor.

Eserleri 40 dilde yayınlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen usta edebiyatçı Zülfü Livaneli’nin ödüllü romanı Mutluluk, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan yeni baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor. 2006 yılında Barnes & Noble Yeni Büyük Yazarları Keşif Ödülü’ne layık görülen Mutluluk, yayımlandığı günden itibaren Türkiye’de ve dünyada çok ses getiren ve hâlâ geçerliliğini koruyan derinlikli bir Türkiye portresi, acı tatlı bir peri masalı.

Çocuk yaşta şeyh amcasının istismarına maruz kalan bir genç kız, Meryem. Kadim Anadolu geleneklerine göre bir “kuyruk sallayan”… Sorgusuz sualsiz cezası kesilmiş, öldürülmeyi bekliyor. Askerliğini çatışmalarla geçiren, hayatını şeyh babasının öğretilerine uygun yaşamak üzerine kuran bir genç, Cemal. Kendi hayatını yaşamaya başlayabilmek için önünde son bir aile görevi onu bekliyor: Bir günahkâra ilk taşı atmak. Altsınıf bir aileden gelen, ancak tüm hayatını ölesiye bir nefretle reddettiği geçmişi üzerine kurmuş bir profesör, İrfan Kurudal. Zengin bir kadınla evlenerek sahip olduğu yaşam standardı ve rafine zevkler içinde kendini bulmaya çalışıyor.

Usta kalem Zülfü Livaneli, Mutluluk romanında da gelenek ve modernliğin çelişkisi içinde, her biri kendi mucizesini bekleyen Meryem’in, Cemal’in ve İrfan’ın yollarını kesiştirirken; bastırılmışlık, töre, mutluluk, mutsuzluk, korku, tabular, şehvet ve bunalan burjuvazinin gölgesinde toplum yapısının tüm katmanlarını bu arayış ve keşfediş hikâyesiyle gözler önüne seriyor. Livaneli, Mutluluk ile herkese “kendi mucizesini yaratmayı” öğretiyor.

Zülfü Livaneli imzalıMutluluk, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz