Muhammet Uzuner “Halef” Filmi ile yılın en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı

427

Cihangir Atölye Sahnesi’nin (CAS) kurucularından Muhammet Uzuner 27 Ekim – 01 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen 19. Uluslararası “Frankfurt Türk Filmleri Festivali”nde “Halef” filmdeki performansıyla “Yılın En iyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü aldı.

19. Uluslararası “Frankfurt Türk Filmleri Festivali” Türkiye’den T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ile Almanya’dan Hessen Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanlığı, Frankfurt Anakent Belediyesine bağlı Kültür Dairesi ile Şehircilik ve Pazarlama dairesi ve Filmhaus Frankfurt sponsorluğunda gerçekleştirilen festival; 1 Kasım 2019 Cuma akşamı Frankfurt Cinestar Metropolis Salon’unda düzenlenen ödül töreniyle son buldu.

Filmdeki performansıyla Alman Jürisi tarafından “Yılın En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”ne değer bulunan ve ödülünü Jüri üyesi Rolf Silber tarafından alan Muhammet Uzuner seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Türkiye’den ve Almanya’dan çok sayıda sanatçı ve sanatseverin katıldığı törende Muhammet Uzuner ödülünü alırken yaptığı konuşmada: “Jüriye ve tüm festival emekçilerine çok teşekkür ederim. Böylesine sıcak ve samimi bir festivalin içinde bulunmaktan çok mutlu oldum. Halef filmindeki rolüm beni biraz korkutmuştu. Karakter birkaç defa epilepsi krizi geçiriyordu çünkü. Çok moral bozucu bir çalışma süreci oldu doğal olarak. Çok video izledim ve doktorlara danıştım. Yönetmenimiz Murat’ın (Murat Düzgünoğlu) oyuncu yönetimiyle bütün bunlar sorun olmaktan çıktı. Kendisine burada da tekrar teşekkür etmek isterim.” dedi.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz