MİLLİYET ARKEOLOJİ’DE TARİH VE KÜLTÜR BİR ARADA

52

Yaşamın gündelik temposu içinde okurlarına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, Arkeoloji Dergisi ile okurlarını tarih öncesi dönemlerden günümüze keşiflerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.  

Milliyet Arkeoloji Dergisi, beşinci sayısında; Pers dilinde ”Güzel atlar ülkesi” anlamına gelen ve dünyadaki başka bir dünya olarak nitelendirilen Kapadokya incelenirken, Orta Anadolu’nun en eski köyü Aşıklı Höyük de okuyucuları tarihte kısa bir yolculuğa çıkarıyor. Son günlerde tüm Türkiye’nin gündeminde olan Olimpiyatların geçmişini merak edenler, Antik Çağ’dan beri devam eden olimpiyatları keşfetme fırsatı bulurken, Perge ve Side antik kentlerinin gün ışığına çıkarılmasına emek veren Türkiye’nin ilk arkeoloğuyla tanışman isteyenler ise küçük dev kadın Jale İnan ile tanışma fırsatı buluyor.

Milliyet Arkeoloji Dergisi yeni sayısında, Mitoloji meraklıları ise göğe yükselip ateşin kaynağını çalıp yeryüzüne indiren kahramanın hikayesini dinlerken, diğer yandan Zeugma ile tarihin derinliklerine inecek.

Milliyet Arkeoloji her yeni sayısında güncel arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili film ve kitaplara kadar yine birçok farklı konuya yer verirken, ödüllü çocuk sayfalarıyla da her yaştan okuyucuya hitap ediyor.

Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik uygulamalarından da erişilebilecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz