MİLLİYET ARKEOLOJİ DERGİSİ İLE TARİHİ YOLCULUK

47

Kültürel miras bilincinin kazandırılması amacıyla okurlarıyla buluşmaya devam eden Milliyet Arkeoloji Dergisi, Temmuz sayısı ile okurlarını keyifli bir tarihi yolculuğa götürüyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin dördüncü sayısına Milliyet Gazetesi okurları 18 Temmuz Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.

Yaşamın gündelik temposu içinde okurlarına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, Arkeoloji Dergisi ile okurlarını tarih öncesi dönemlerden günümüze keşiflerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor.  

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 18 Temmuz Pazar günkü dördüncü sayısında; Hierapolis’te Cehennem Kapısı’nın çözülen gizemini açıklarken yaşamın binlerce yıldır kesintisiz sürdüğü Stratonikeia’yı mercek altına alınıyor. Anadolu’da bulunan en eski insan kalıntısı; Denizli İnsanı gerçekleriyle okuyucuyu yeni bir dünyaya götürüyor. Türkiye’nin ilk kadın arkeoloğu Halet Çambel’in hayatını detaylıca anlatıyor. Ayrıca okurları Karia Yolu’nda mükemmel gezi önerilerini yanı sıra daha verimli müze ziyaretleri için taktik bilgileri bekliyor.

18 Temmuz Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik uygulamalarından da erişilebilecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz