“MERHABA GÖLGEM” ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR!

190

Ali Eyidoğan’ın yazdığı, Nurhan Uslu’nun yönettiği “Merhaba Gölgem” isimli çocuk oyun, Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde minik seyircilerle buluşuyor. Mask-Kara Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı oyun, 4 – 5 Ocak’ta sahnelenecek.

Müzik ve dans görselliği üzerine kurulu, sözsüz bir oyun olan Merhaba Gölgem, çocuksu bir bakış açısıyla akıl ve ruhun çatışmasını anlatıyor. Gölge tekniğinden faydalanılan oyunda, bir çocuğun hayal dünyası ile gerçek dünyada üstüne düşen sorumluluklarının karşılaştırılması anlatılıyor.

Eylül Başoğlu, Özge Erdemir ve Esin Şahin’in rol aldığı Merhaba Gölgem, sahne görselliğini estetik bir biçimde sunuyor.  Oyun, seyredenlerde güzel duyusal etkiler yaratan, hedef kitleyi düşsel bir yolculuğa çıkartan ve seyri rahat bir gösteri olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyunun konusu:

Bir çocuk gölgesini görür ve ondan korkar. Daha sonra yavaş yavaş gölgesine alışır. Gölgesinden korkmaması gerektiğini fark ettiğinde ise onunla oyunlar oynamaya başlar. Çocuk daha sonra gölgesiyle düşşel bir yolculuğa çıkar.

Merhaba Gölgem

4-5 Ocak, Saat 13:00 

Sefaköy Kültür Sanat Merkezi

Ali Eyidoğan

Hikaye

Nurhan Uslu

Yönetmen

M.Ümit Görgülü

Pedagog

Oyuncular

Eylül Başoğlu

Esin Şahin

Özge Erdemir

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz