Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin, Selin Baycan’ın çıkış parçası “Tutsak” için çektiği klip; ABD’nin Atlanta şehrinde düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali’nden (UMFF) En İyi Uluslararası Müzik Videosu ödülüyle döndü!

ABD’nin Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’da, Urban Mediamakers Association tarafından düzenlenen 18. Urban Mediamakers Film Festivali, bağımsız içerik yaratıcılarını ve multimedya prodüksiyonlarını destekliyor.

Lara Kamhi’nin, ilk uzun metraj filminin hazırlık çalışmaları kapsamında, genç şarkıcı Selin Baycan’ın “Tutsak” isimli çıkış parçasına çektiği klip festivalin Animasyon ve Müzik Videoları bölümünde gösterilmişti. 10-16 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşen 18. Urban Mediamakers Film Festivali kapsamında ödül alan isimler ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Kamhi’nin, ödüllü Fransız görüntü yönetmeni Florent Herry ile birlikte çektiği kısa film tadındaki klip, festivalde En İyi Uluslararası Müzik Videosu ödülüne layık görüldü.

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan Lara Kamhi, sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam ediyor. Sanatçı aynı zamanda, ilk uzun metraj filmi “Chaosmos”a yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz