“KUŞ DÜRBÜNÜ” 23 MAYIS’TA BAŞLIYOR!

11505

Çevrimiçi ortamda birçok etkinlik gerçekleştiren Arter, şimdi de çocuklarla buluşuyor! Arter’in “Kuş Dürbünü” başlıklı ilk çevrimiçi çocuk atölyesi 23 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00’de başlayacak. Arter Koleksiyonu’ndan seçilmiş yapıtlardan yola çıkan “Kuş Dürbünü” atölyesinde çocuklar gökyüzünü gözlemlemek için rengârenk bir kuş dürbünü tasarlayacaklar. 6–9 yaş aralığındaki çocuklara yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölyeye katılmak için ogrenme@arter.org.tr adresi üzerinden kayıt yaptırılabilir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında geçici olarak ziyarete kapalı olanve dijital içerikler aracılığıyla kullanıcılarıyla buluşmayı sürdüren Arter, Öğrenme Programı kapsamındaki Çocuk Atölyeleri’ni de çevrimiçi ortama taşıyor.


KuşDürbünü
 
Annika Kahrs
KuşlaraÇalmak
2013
Video (renkli, sesli)
14′

Arter’in ilk çevrimiçi çocuk atölyesi “Kuş Dürbünü”, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü 11:00’de 6–9 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak düzenlenecek. Kuşların renklerinin ve bu renklerin uyandırdığı duyguların, farklı sanatsal yaklaşımlar aracılığıyla keşfedileceği çalışmada, çocuklar hayal güçleriyle sanatın yaratıcı olanaklarını birleştirerek gökyüzünü gözlemlemek için rengârenk bir kuş dürbünü tasarlayacaklar. “Kuş Dürbünü” için çocukların, iki adet karton rulo, makas, yapıştırıcı ve boya kalemleriyle birlikte süsleme için renkli kâğıt parçaları gibi çeşitli malzemelere ihtiyaçları olacak.

Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu çevrimiçi “Kuş Dürbünü” atölyesine katılmak için ogrenme@arter.org.tr adresi üzerinden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Arter’in çevrimiçi Çocuk Atölyeleri, 30 Mayıs Cumartesi günü “Fluxus Resim” atölyesiyle, 6 Haziran Cumartesi günü ise “Kendi Marakasımızı Yapıyoruz!” başlıklı atölyeyle devam edecek.

Bilgi için: arter.org.tr

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz