“KÜRESEL ISINMA ve ÇEVRE KİRLİLİĞİ” FOTOĞRAF KUPASI PHOTOCUP’TA SONA ERDİ

170

PhotoCup’ta, çevre üzerinde oluşan tahribatı ve küresel ısınma tehdidini gözler önüne seren “Küresel Isınma ve Çevre Kirliliği” temalı fotoğraf kupası sona erdi. İnsanın, insana ve çevresine en büyük zararı yine kendisinin verdiğini vurgulamak için “Fotoğraflar Bizi Kendimizden Koruyabilir Mi?” sloganıyla düzenlenen kupada birinciliği, Arif Miletli’nin Bursa’nın Orhaneli ilçesinde çektiği fotoğrafı kazandı.

1.Arif Miletli_Kuresel Isinma ve Cevre Kirliligi Kupasi

Fotoğraf yarışmalarını bugüne kadar görülmemiş bir formatta düzenleyen PhotoCup, insanlığın müşterek sorununa dikkat çekmek amacıyla “Küresel Isınma ve Çevre Kirliliği” temalı bir fotoğraf kupası gerçekleştirdi. Birbirinden çarpıcı karelerin yarıştığı kupa, çevre kirliliğini ve buna bağlı olarak gelişen ve tüm dünyayı tehdit eden iklim krizini fotoğraflarla gözler önüne serdi.

2.Erdal Caliskan_Kuresel Isinma ve Cevre Kirliligi Kupasi

Eleme usulüyle ilerleyen PhotoCup yarışmalarının tümünde olduğu gibi, “Küresel Isınma ve Çevre Kirliliği” kupasında da kazanan fotoğrafı hem fotoğraf severlerin hem de fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oyları belirledi. 443 fotoğrafçının toplam 688 fotoğrafla yarıştığı kupanın birincisi, Arif Miletli oldu. Erdal Çalışkan’ın çarpıcı bir kuraklık fotoğrafıyla ikinci olduğu “Küresel Isınma ve Çevre Kirliliği” kupasında, Osman Arsal ve Emre Ozan’ın yarı finalde yarışan fotoğrafları ise üçüncülüğü paylaştı. Alışılagelmiş yarışmalardan farklı olarak oy verenlerin de ödülü hak ettiğini düşünen PhotoCup’ta, en iyi fotoğrafların ve en iyi fotoğrafçıların yanı sıra oy verenler de ödül kazandı.

3.Emre Ozan_Kuresel Isinma ve Cevre Kirliligi Kupasi

Dileyen herkes, photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından platforma üye olabiliyor; kupaya fotoğraf yükleyerek katılabiliyor ve oy kullanabiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz