KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 27 Ağustos Perşembe akşamı usta oyuncu Genco Erkal ile Tülay Günal’ı sahnesinde ağırladı. Biletleri hızla tükenen; Nazım Hikmet’in sürgün yıllarını ve vatan hasretini, Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin şarkıları eşliğinde anlatan “Yaşamaya Dair” oyunu, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Pandemi sürecinde yaklaşık 5 aydır hiçbir seyirci yüzü görmeyen tiyatrocuların matem içinde olduğu söyleyen Genco Erkal, KüçükÇiftlik Park’ın bahçesinin tiyatro için büyük kazanç olduğunu belirtti.

URU organizasyonuve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de tüm hijyen önlemlerini alarak misafirlerine yeşillikler içinde güvenle sosyalleşebildikleri bir alan sunmaya devam ediyor. İstanbulluları açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, zengin programı kapsamında 27 Ağustos akşamı usta tiyatrocu Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve Tülay Günal’la birlikte sahnelediği “Yaşamaya Dair” oyununa ev sahipliği yaptı.

Biletlerin tamamen tükendiği oyun sonunda KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosunu dolduran izleyiciler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı. Oyundan sonra düşüncelerini dile getiren usta oyuncu Genco Erkal Biz tiyatrocular pandeminin başlangıcından bu yana büyük matem içindeyiz. 5 aya yakın kapılar kapalıydı, hiçbir seyirci yüzü görmedik. Bizim için ölüm demek çünkü hem ekonomik olarak hem de moral olarak bizler için sahneye çıkmak çok önemli. Şimdi açık havalar başladı ve özellikle KüçükÇiftlik Park’ın bahçesi tiyatromuz için çok büyük bir kazanç oldu. Bu akşam ilk defa burada oynadık, çok mutlu olduk, çevre çok güzel, doğa güzel, seyirci çok güzeldi. Daha ne istiyoruz? Çok büyük, güzel bir buluşma oldu aylar sonra. Umarım böyle devam eder ve umarım İstanbul daha çok açık hava sahnesi kazanır.” dedi.

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Misafirlerinin içleri rahat bir şekilde dışarıda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı ve kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin girişte ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan alan, her etkinlik öncesinde dezenfekte ediliyor. Etkinlik boyunca maske takma zorunluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar Online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

3 Eylül Perşembe                     Sesin Resmi – DOT

4 Eylül Cuma                Bir Baba Hamlet – Baba Sahne 

5 Eylül Cumartesi                     Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

6 Eylül Pazar                Basit Bir Ev Kazası – Baba Sahne

10 Eylül Perşembe                   İki Bekar Duru Tiyatro

17 Eylül Perşembe                   Kral Lear – Oyun Atölyesi

18 Eylül Cuma              Kral Lear – Oyun Atölyesi

24 Eylül Perşembe                   Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu

25 Eylül Cuma             Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu

26 Eylül Cumartesi                   Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul

29 Eylül Salı                             Evlat – Nisan Ceren Göçen

30 Eylül Çarşamba                   Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro

1 Ekim Perşembe                     Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası

8 Ekim Perşembe                     Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro

15 Ekim Perşembe                   Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz