KÜÇÜK NÜANSLAR KOROSU’NDAN “23 NİSAN TAM 100 YILDIR” ŞİİR VİDEOSU

68

Müzik kulağı olan, enstrüman çalabilen, ses anlamında potansiyeli olan ve farklı okullardan seçilmiş çocuklardan oluşan Küçük Nüanslar Korosu, adını, küçük yaşları, küçük tınıları ile müziğe saf duygular ve hayata kocaman farklar katan çocuklardan alıyor. Koro, Şef Suzan Bünül yönetiminde, korrepetitör-şef Hakan Bağcı’nın piyanosu, Kubilay Can’ın ritim-beden perküsyon eğitmenliği eşliği ve Dilek Soydan’ın koordinatörlüğünde çalışmalarını İstanbul’da yürütüyor.

Dört-on dört yaş arası çocukların katılımıyla yaklaşık 70 korist, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Japonca, Macarca, Latince ve Güney Afrika dilinde eserleri barındıran zengin bir repertuara sahip olan Küçük Nüanslar Korosu, kurulduğu dönemde ülkemizde çift ses şarkı söyleyen 4-14 yaş tek çocuk korosu iken, günümüzde dört ses, 11 dilde ve 2 şarkıda işaret dili kullanarak performans sergilemenin gururunu yaşıyor.

Dilek Soydan, “Tüm dünyanın içinden geçtiği bu zor dönemde Küçük Nüanslar Korosu ekibi olarak, karantina dolayısıyla bir araya gelip prova yapamayan, sahnede şarkılarını izleyicileriyle paylaşamayan ve bu yıl 23 Nisan’ da konser veremeyecek olan koristlerimizin heyecanını, ekip ruhunu ayakta tutmak üzere bir etkinlik yapmaya karar verdik. Buradan hareketle koordinatörümüzün yazdığı ve çocuklarımızın seslendirdiği şiir ile bir video hazırlayıp, yaratacağımız bu olumlu enerjiyi tüm çocuklara yaymak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılında umut aşılamak ve bayramlarını kutlamak istedik,” diyor Küçük Nüanslar Korusu’nun “23 Nisan Tam 100 Yıldır” şiir videosundan söz ederken.

Sosyal sorumluluk konserleri dışında katıldığı birçok festival ve yarışmada önemli ödüllere layık görülen Küçük Nüanslar,  İtalya’da Expo 2015 Milano Kapanış Konseri’nde sahne alarak protokole ve yine Expo 2015  Milano’da 29 Ekim Cumhuriyet Konseri vererek tüm katılımcılara ülkemizi büyük başarıyla temsil etti.

23 Nisan Tam 100 Yıldır

23 NİSAN TAM 100 YILDIR

Biz çocuğuz
Umudumuz tükenmez
Bayram içimizdedir bizim
Nerede kutladığımız farketmez
Biz küçük nüanslarız
Dünyayla ortak dilimiz
Notalarla arkadaştır sesimiz
Bugün her yer sahnemiz
Dışarıda buluşamasak da
Müzikle buluşur ellerimiz
Haydi gülümse
Haydi şarkı söyle
Bugün 23 Nisan!
Atatürk’ten aldık hediyemizi
Tam 100 yıldır
Bayram tadında
Kutluyoruz geleceğimizi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz