KISA FİLMLERLE FRANSIZ SİNEMASINDAN TADIM MENÜSÜ

456

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesindeyayın yapan FilmBoxArthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye devam ediyor.

Nisan ayında Fransız sinemasının şiirsel tadı, dünyaca ünlü Fransız yıldızların rol aldığı kısa filmlerle FilmBoxArthouse ekranlarında evlerimize geliyor.

Frank-Etienne(Frank-EtienneVers La Beatitude) – 11 Nisan Pazar – Saat 15:45

11 Nisan Pazar öğleden sonra, ismi Fransız sinemasıyla özdeşleşen usta aktör GerardDépardieu, Avrupa ve ABD’de pek çok film festivalindeödüller kazanan bu Fransız yapımı kısa filmle FilmBoxArthouse ekranlarında evlerimize konuk olacak. Frank-Etienne (GérardDepardieu) kapı kapı gezerek boşkutular satan bir seyyar satıcıdır. Bir gün, nezaketinden ve arabasındanfaydalanmaya kararlı bir genç kadınla tanışır.

Sıradan İnsanlar İçin Peri Masalları (FairyTaleforAverage People) – 15 Nisan Perşembe – Saat 20:30

15 Nisan Perşembe gecesi FilmBoxArthouseekranlarına gelecek kısa filmin öyküsünde, acılı bir ayrılık yaşayan Joseph, evinden dışarı bir adım atmaya vehayatındaki tatsızlıkların yerine tatlı anılar koymaya karar veriyor.

FilmboxArthouse yayınlarına, seçkin TV platformları KabloTV Kanal 344 ve Vodafone TV Kanal 56 üzerinden ulaşılabiliyor. FilmboxArthouse içeriklerine ayrıca, FilmBoxwebsitesi ve FilmBox Live uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz