“KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER” SERGİSİ

56

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”fotoğraf yarışmasında dereceye girenve sergileme alan eserlerin bir araya geldiği dijital sergi fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu. Yarışmanın 15. yılı olması dolayısıyla, bugüne kadar ödül alan 66 eser de ‘15. Yıl Özel Sergisi’ başlığı altında ayrı bir dijital sergide bir araya getirildi.

AnadoluHayat Emeklilik tarafından 15yıldır düzenlenen,Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler sergisibu sene de dijital ortamda fotoğrafseverlerle buluşuyor. 2021 yılında 1574 katılımcının 5371 fotoğrafınındeğerlendirilmesi neticesinde dereceye giren ve sergileme alan eserlerin yer aldığı sergi, Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesi anadoluhayat.com.tr’deziyarete açıldı.Birbirinden yetenekli kadın fotoğrafçıların katılımıyla renklenen, ilk dijital sergisini geçtiğimiz yıl açan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, fotoğraf sanatını dijitale taşıyarak fotoğrafa ilgi duyan herkesi online buluşturmaya devam ediyor.

Bu sene Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in 15. yılı olması dolayısıyla ayrıca özel bir sergi de oluşturuldu. 15. Yıl Özel Sergisi’nde, yarışmanın başından bugüne kadar ödül alan 66 eser yine anadoluhayat.com.tr üzerinden ziyarete açıldı.

2007 yılından bu yana 23 bini aşkın kadın fotoğrafçının, 88 bini aşkın fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 15yıldır kesintisizolarakdüzenlenen tek fotoğraf yarışması. Kadınların sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışma, onlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Yarışmanın bu yılki jürisinde; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof.Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Yusuf Darıyerli ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

KGHK2021 Yılı ve 15. Yıl Özel Dijital Sergisi:https://www.anadoluhayat.com.tr/kadin-gozuyle-hayattan-kareler-dijital-sergi/intro/index.html

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz