KADIKÖY’DE OTTO BAROK KONSERİ

375

All Saints Moda Kilisesi’nin eşsiz akustiği ve büyülü atmosferiyle buluşacak olan Otto Barok bu konser programında; Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerin seçkin eserlerine yer verecek. Prestijli festival ve konserlerde yer alan soprano Burcu Soysev ve ödüllü ve seçkin kontrtenor Kaan Buldular solist olarak konuk olacak. Topluluğun şefliğini, keman sanatçısı Orhan Avcı gerçekleştiriyor.

Otto Barok topluluğu, sanat yaşamımıza renk ve sıcaklık getirmek amacıyla Nisan 2019’da Keman sanatçısı ve orkestra şefi Orhan Avcı önderliğinde kuruldu. Topluluğun yapısında; keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, ritim çalgıları, gitar, arp gibi klâsik çalgıların yanı sıra theorbo, viola da gamba, lavta, klavsen, archlute, lut gibi antik formda enstrümanlar da bulunuyor. Ayrıca vokal içerikli eserleri seslendirmek üzere ‘opera’ sanatçılarına da yer veriliyor. Topluluğun öncelikli hedefi, Barok dönemden seçme eserleri derleyip yorumlamak ve müzik dünyasında adı pek duyulmamış ve eserleri günümüzde az seslendirilen bestecilere öncelik vermektir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde yazılmış sözlü eserler ile enstrümantal eserleri otantik yapılarına sadık kalarak ve özgün formlarına titizlikle yaklaşarak yorumlamak, topluluğun ilkeleri arasında yer almaktadır.

Otto Barok, kuruluşundan itibaren Barok dönemin seçkin örneklerini dağarcığına katarak, tüm dünyada tanınan ve müzik severlerin yakından izlediği, dinleyicilerden övgüler alan, sanat eleştirmenlerinden ve köşe yazarlarından tam not alan, önemli başarılara imza atan bir topluluktur. Seçkin bir müzik topluluğu ve ‘‘Türkiye’nin Erken dönem müzik platformu’’ olma yolunda çalışmalarını büyük bir tutku ve titizlikle sürdürmektedir.

Otto Barok Konseri

23 Ocak Perşembe, 20.00

All Saints Moda Kilisesi – Kadıköy

Bilgi: 0535 551 67 17

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz