KADERLERİ TROYA SAVAŞI’NA BAĞLANAN KADINLARIN HİKÂYELERİ

54

Natalie Haynes’in, hayatları Troya Savaşı’nın ilmeklerine dolanmış kadınların hikâyelerini anlatan güçlü romanı Bin Gemi, Epsilon’dan çıktı! Troya Savaşı’nın mitolojisini tamamen kadınların bakış açısıyla yeniden anlattığı feminist bir başyapıt niteliğindeki romanda Haynes, kadınları, kızları ve tanrıçaları hikâyenin merkezine koyuyor. Hayatları, aşkları ve rekabetleri bu uzun ve trajik savaşla sonsuza dek değişen kadınların hikâyesini anlatan Bin Gemi, savaşın gerçek bedellerinin panoramik bir portresini de sunuyor.

Yazarın en iyi eseri olarak gösterilen Natalie Haynes imzalı Bin Gemi, Hilal Dikmen’in çevirisi ve Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı.

Çoksatan Ben, Kirke kitabının yazarı Madeline Miller’ın “Natalie Haynes, kendine özgü tutkusu, zekâsı ve feminist bakış açısıyla Troya Savaşı’nın sessiz kadınlarına ihtiyaç duyulan sesi veriyor,” yorumunu yaptığı Bin Gemi’de; gecenin yarısında bir kadın uykusundan uyanır ve sevdiği şehrin alevler içinde olduğunu görür. Grekler ve Troyalılar arasındaki on yıllık savaş artık sona ermiştir. Troya düşmüştür. Kaderleri artık Greklerin elinde olan Troyalı kadınlardan onlar adına Akhilleus’la savaşan Amazon prensesine, Odysseus’un dönüşünü bekleyen Penelopeia’dan kan davaları yüzünden her şeyi başlatan üç tanrıçaya…

Natalie Haynes’in Bin Gemi adlı romanı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz