İSTANBUL KAİNAT RADYOSU’NDAN DÜNYA MÜZİKLERİ

122

İstanbul Kâinat Radyosu, 10 Aralık tarihinde Sainte Pulchérie Lisesi sahnesine konuk oluyor. Grup dinleyicilerini, Doğu ve Batı arasında dünya müziklerinden ezgilerle müzikal bir seyahate davet ediyor.

İstanbul’dan başlayarak evrenin tüm seslerini kucaklayan bir topluluk olan İstanbul Kâinat Radyosu, müzikal yolculuğunda bir ayağı Anadolu topraklarında, diğer ayağı dünyanın bin bir köşesinde dolaşarak farklı müzikal anlayışları bir araya getiriyor. Grup müziğini, “Aslında bir olan bu alemi, kendi aleminden seyre gayret eden, bağırmadan, sükûnetle sohbet etmeyi seven; bir ayağı Anadolu’da, diğer ayağı ile kâinatı zevk eden bir ses kutusu İstanbul Kâinat Radyosu…” şeklinde tanımlıyor.   

İlk albümünü 15 Kasım 2019’da Bgst Records’tan çıkaran İstanbul Kâinat Radyosu’nda, Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney vokal, bas gitar, perdesiz gitar ve düzenlemelerde, Hasan Kiriş yaylı tambur ve vokalde, Onur Nevşehir piyano ve keyboardda, Onurcan Çağatay trompette ve Velican Sağun perküsyonda yer alıyor.

Sahne Pulchérie’de verecekleri konserde İtalya’dan Dolores Melodia ve Michele Signore’yi sahnede konuk edecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz