İSTANBUL BİENALİ HER CUMA İKİ SANATÇININ FİLMİNİ DİJİTAL ERİŞİME AÇMAYA DEVAM EDİYOR

272

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Bienali, daha önce İstanbul Bienallerine katılan sanatçılarla işbirliği yaparak her hafta iki sanatçı filmini yedi günlüğüne ücretsiz olarak dijital erişime açmaya devam ediyor. Sanatseverler otuzu aşkın filmin yer aldığı seçkiyi 3 Nisan’dan beri İstanbul Bienali’nin Web sitesinden ve İKSV Vimeo hesabı üzerinden izleyebiliyor.

Her cuma iki yeni sanatçının filmlerinin dijital erişime açıldığı seçkide Mayıs ayında sanatseverlerle buluşacak filmler:

15 Mayıs Cuma:

İçinden, Santiago Sierra, 13. İstanbul Bienali

Bürokrasi (Burocracia), Anna Bella Geiger, 16. İstanbul Bienali

22 Mayıs Cuma:

Diriliş, Pierre Huyghe, 14. İstanbul Bienali

Yeryüzü Döngüsü Transı, Suzanne Husky, 16. İstanbul Bienali

29 Mayıs Cuma:

Mahkumun Sineması, Melvin Moti, 16. İstanbul Bienali

Nefes, Erkan Özgen, 15. İstanbul Bienali

İstanbul Bienali’nin seçkisinde Halil Altındere, Francis Alÿs, Volkan Aslan, Ozan Atalan, Ed Atkins, Alper Aydın, Rossella Biscotti, Kristina Buch, Vajiko Chachkhiani, Jonathas de Andrade, Elmas Deniz, Jonah Freeman & Justin Lowe, Jorge Galindo & Santiago Sierra, Amar Kanwar, Theaster Gates, Suzanne Husky, Pierre Huyghe, Emre Hüner, Rashid Johnson, Armin Linke, Maider López, Basim Magdy, Melvin Moti, Georgie Nettell, Erkan Özgen, Zeyno Pekünlü, Cheng Ran, Mika Rottenberg, Pelin Tan ve Anton Vidokle, Kaari Upson, Adrián Villar Rojas ve Phillip Zach gibi sanatçıların filmleri yer alıyor.

İstanbul Bienali otuz üç yıllık serüveninde türlü dalgalanmalar ve belirsizliklere karşı sanatı yanına alıp her zaman yeni yeşeren düşüncelerin, heyecanların, merakların izini takip etti. İstanbul Bienali’nin sanatçılarının desteğiyle gerçekleştirdiği film seçkisi, bu dönemde sanatın daha yaygın bir erişim imkânı bulacağı umuduyla oluşturuldu.

İstanbul Bienali’nin Yedinci Kıta başlığını taşıyan 16. edisyonu, 14 Eylül – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında Koç Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilmişti.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz