İŞ SANAT’TA NİSAN CAMERATA SAYGUN İLE BAŞLIYOR

1316

İş Sanat’ın çevrimiçi nisan programı, ayın ilk günü yayınlanacak Camerata Saygun konseriyle başlıyor. İlk Türk operası “Özsoy”un bestecisi değerli müzik insanı Prof. A. Adnan Saygun’un adını taşıyan klasik müzik topluluğu Camerata Saygun, keman sanatçısı Prof. Nuri İyicil tarafından 2005 yılında kuruldu.

Kendi yetiştirdiği öğrencilerle CamerataSaygun’u kuran İyicil, Adnan Saygun Oda Konçertosu’nun seslendirilişini yönettiği ilk konserden kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

Prestijli salonlarda konserler veren CamerataSaygun, her biri kendi alanında virtüöz olan müzisyenlerle hem ismini taşıdıkları Adnan Saygun’un hem de onlara bu ismi veren kurucuları Prof. Nuri İyicil’in anılarını başarıyla yaşatmaya devam ediyor.

Başkemancılığını Mehmet Yasemin’in üstlendiğitopluluk, Edward Grieg, AntonínDvořák, Edward Elgar ve Alexander Borodin’in eserlerinden oluşan romantik dönem repertuvarıylaİş Sanat’a ilk kez konuk olacak.

Konser, ilk gösteriminin yapılacağı 1 Nisan saat 20.30’dan itibaren sezon sonuna kadar İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden izlenebilecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz