İŞ SANAT SAHNESİ’NDE “UNUTULMAZ ŞARKILAR”

1386

İş Sanat’ın çevrim içi nisan ayı programında, klasik Türk müziğinin unutulmaz eserlerinden oluşan bir repertuvarla Yaprak Sayar da yer alıyor.

Türk müziğinin makamsal kimliğini, batı müziğinin armonisive ritmik yapısıyla buluşturan konserde Sayar, aralarında ”Kara Kız ”, “Deryada Deryalıklar”, “Dünyaya Geldim Gülmek İçin”şarkılarının dabulunduğu klasik Türk müziğinin sevileneserlerini seslendirecek.

Yaprak Sayar, İstanbul Teknik ÜniversitesiTürk Musikisi Devlet Konservatuarı “Ses Eğitimi”bölümünden 2010 yılında mezun oldu.2012 yılında Unesco’nun desteklediği Itri yılına özel hazırlanan konser serisinin Paris’teki programında “Akis Ensemble” ile sahne alan sanatçı, çeşitli üniversitelerde; şan, repertuvar ve Türk musikisinin icra teknikleri konularında derslerverdi.

Genç sanatçının,2018 yılında çıkarttığı, caz ve Türk müziğinin bir arada sunulduğu ilk solo albüm çalışmasıolan ‘Caz Musikisi’ geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

İş Sanat sahnesine ilk kez konuk olan Sayar’a bu konserde Erman Türkeli (piyano), Murat Süngü (çello), Umut Hoşgör (keman), Turgut Özüfler (kanun), Şentürk Öztaş (bas gitar), Furkan Resuloğlu (tanbur) ve Mehmet Akatay (perküsyon) eşlik edecek.

İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen konserin ilk gösterimi, 3 Nisan Cumartesisaat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden yapılacak. Etkinlik sezon boyunca ücretsiz izlenebilecek.

Yaprak Sayar

Nisan programındaki klasikler

Klasik müzik konserlerinde bu ay, orkestra şefi Batuhan Uzgören yönetiminde Milli Reasürans Oda Orkestrasıkeman sanatçısıCan Özhanile birlikte sahne alacak. Antonio Vivaldi’nin ölümsüz eseri “Dört Mevsim Keman Konçertosu”nun seslendirileceği konser,9 Nisan’da yayında olacak.

Halk müziğinin güçlü sesi Feryal Öney, “Bozatlı Hızır”, “İp Attım” ve “Arzu Kızım” gibi hareketli türküleri seslendireceği zengin bir seçkiyle İş Sanat sahnesine konuk olacak. Öney’in konseri, 17 Nisan’da müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk ve Hüseyin Uçar’ın oluşturduğu Anadolu Nefesli Beşlisi, geleneksel müzik kültürümüzün ezgilerini modern batı enstrümanları ile İş Sanat sahnesinde buluşturacak. Topluluk konserde, bu yıl 100. yaşı kutlanan AstorPiazzola’nın “Fugatta” eserinin yanı sıra JacquesIbert,GyörgyLigeti’nin ve Ferit Tüzün’ün eserlerini de seslendirecek. Konser, ilk gösterim tarihi olan 21 Nisan’dan itibaren yayında olacak.

İş Sanat, Dünya Caz Günü’nü ise özel bir konserle kutlayacak. Jülide Özçelik’in cazla harmanladığı halk türkülerinin yanı sıra kendi şarkılarını da seslendireceği konser,30 Nisan’dan itibaren yayında olacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz