İŞ SANAT MART AYINDA SANATSEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK

1093

İş Sanat’ta çevrim içi etkinlikler devam ediyor. Sevilen türkülerden klasik müziğe, dünyaca ünlü masallardan, tiyatro eserlerine uzanan zengin bir program mart ayında sanatseverlerle buluşacak. Tüm etkinlikler sezon sonuna kadar ücretsiz erişime açık olacak.

İş Sanat, Mucize Doktor dizisinin başrol oyuncusu Taner Ölmez’in solisti olduğu grup “Barabar”ıizleyiciler ile buluşturuyor. Sevilen halk türkülerini kendi yorumlarıyla sunan grubun konseripandemi döneminde görevlerini fedakârca sürdüren sağlık çalışanlarına birteşekkür niteliği taşıyor.Konser, 14 MartTıp Bayramı’nda saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ınYouTube kanalında ve internet sitesinde yayında olacak. Türk Sanat Müziği’nin değerli temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturduğu “Kürdîlihicazkâr Meydan Faslı”başlıklı konser 6 Mart’ta hanendeler ve sazendelerile sahnede olacak. Caz sanatçıları Frank Sinatra ve Ella Fitzgerald’ın klasikleşmiş şarkıları Şenova Ülker Band’in yorumuyla 20 Mart’ta yayımlanacak. Klasik müzik serisinde 4 Mart’ta Yiğit Karataş, 11 Mart’ta Milli Reasürans Oda Orkestrasıve keman sanatçısı Cihat Aşkın,25 Mart’ta Camerata Barok İstanbulile kontrtenorKaan Buldularsanatseverlerle buluşacak.İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda “Kış Masalı”, “Figaro’nun Düğünü veya Çılgın Gün”, “Kibarlık Budalası” ve “Olmedo Şövalyesi” mart programında yerini aldı.“Düşten Güzel” başlıklı Cahit Sıtkı Tarancışiir dinletisi8 Mart’ta yayında olacak. Tilbe Saran, Hakan Gerçek, Metin Belgin ve Bülent Emin Yarar’ın şiirleri seslendirdiğidinletinin solistiŞevval Samolacak.Şubat ayında başlayanProvadan İzle serisi, William Shakespeare’inFırtınaeseri ile devam edecek. Oyun, 27 MartDünya TiyatroGünü’ndeyayımlanacak. İş Sanat Masal Tiyatrosu“Karlar Kraliçesi”, “12 Dans Eden Prenses”, “Gulliver’in Gezileri” ve “Deniz Kızı”masallarıyla çocukları ve masal seven büyükleri eğlenceli serüvenlere davet ediyor. “Yazarının Sesinden” serisine Sunay Akın, Artun Ünsal, Nilgün Öneş ve Selçuk Altun konuk olacak.İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz çekilen tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise saat 15.00’ten itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden sezon boyunca ücretsiz izlenebilecek.

BarabarTıp Bayramı’nda sahnede olacak

Pandemi döneminin özverili kahramanları sağlık çalışanlarına teşekkür amacıyla sahne alan Barabar ekibi, 14 Mart Tıp Bayramı’nda izleyicileriyle buluşacak.Aralarında Serkan Keskin (basgitar) ve Taner Ölmez’in de (vokal) bulunduğu topluluk, halk türkülerini kendi yorumlarıyla sahneye taşıyor. Orkestrada Caner Malkoç, Cihan Tanrıverdi, Fırat İkisivri, Özgür Taş, Serkan Polat, Sibel Altan da yer alıyor.

Hanendeler ve sazendeler ile “Kürdîlihicazkâr Meydan Faslı”

Kanun sanatçısı Serkan Halili ve udi Enver Mete Aslan’ın İş Sanat için hazırladığı “Kürdîlihicazkâr Meydan Faslı” başlıklı konser mart ayında yayında olacak. Türk Sanat Müziği’nin değerli temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturduğu hanendeler ve sazendeler ile bu eşsiz müzik ziyafeti 6 Martsaat 20.30’danitibaren İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden izlenebilir.

İş Sanat’ta Caz Baharı

Caz müziğin efsane isimleri Frank Sinatra ve Ella Fitzgerald’ın unutulmayan şarkıları mart ayında içinizi ısıtacak. Erdem Özkan ve Sibel Köse’nin yer alacağı konserdesolistlere Şenova Ülker Caz Orkestrası eşlik edecek. Halil İbrahim Işık’ın düzenlemeleri ve yıldız solistleriyle “Caz Baharı”,20 Mart’ta saat 20.30’dan itibaren izlenebilir.

Barok dönem eserleri Camerata Barok İstanbul yorumuyla İş Sanat’ta

İş Sanat’ın klasik müzik konserleri Camerata Barok İstanbul ile devam ediyor. Barok dönemeserlerini icra eden topluluk, bu konserde orkestraleserlerin yanı sıra dönemin operalarından aryaları da seslendirecek. 2011 yılında topluluğun başkemancısı Ceren Gürkan tarafından kurulan Camerata Barok İstanbul ve solist kontrtenorKaan Buldular’ın yer aldığı konser, 25 Mart akşamı yayında olacak.

Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın solisti Cihat Aşkın

İş Sanat ve Milli Reasürans iş birliğinde düzenlenen, Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın konseri şef Hakan Şensoy yönetiminde gerçekleşecek. Mendelssohn, Vivaldi ve Rossini’nin eserlerinin yanı sıra besteci Cem Küçümen’in ikili keman konçertosunun da seslendirileceği konser, 11 Mart’tan itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden izlenebilecek.Konserin solisti keman sanatçısı Cihat Aşkınolacak.

Yiğit Karataş resitali

İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız, bugüne kadar Carnegie Hall, Lincoln Center gibi dünyaca önemli salonlarda konserler veren keman sanatçısı Yiğit Karataş, mart ayında İş Sanat’a konuk olacak. Karataş’a piyanistTayfun İlhan eşlik edecek. Konser 4 Mart akşamı klasik müzikseverlerle buluşacak.

Cahit Sıtkı Tarancı’nın şiirleri İş Sanat’ta

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Cahit Sıtkı Tarancı‘nın şiirleri, 8 Mart’ta izleyicisiyle buluşacak. Atilla Birkiye‘nin hazırladığı, Mehmet Birkiye‘nin sahneye uyarladığı ve Serdar Yalçın‘ın müzik yönetmenliğini üstlendiği “Düşten Güzel” başlıklı dinletide, Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçekşiirleri, Şevval Sam ise şarkıları seslendirecek. Dinleti, İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde sezon boyu erişime açık olacak. 

İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda bu ay

Klasik tiyatro eserlerinden bölümlerin seslendirildiği Okuma Tiyatrosu serisi mart ayında da devam ediyor. William Shakespeare’in “Kış Masalı3 Mart’ta, Pierre-AugustinBeaumarchais’in “Figaro’nun Düğünüveya Çılgın Gün” 17 Mart’ta, Moliere’in“Kibarlık Budalası”24 Mart’ta, Lope de Vega’nın“Olmedo Şövalyesi” başlıklı eserleri 31 Mart’ta yayımlanacak.Her ay farklı eserlerden çarpıcı bölümlerin, oyuncuların sesiyle hayat bulduğu serinin tamamı sezon sonuna kadar ücretsiz erişime açık olacak. 

Heyecan verici masallar Masal Tiyatrosu’nda

Lerzan Pamir’in yönetmenliğinde, Aslı TandoğanAnıl Altınöz ve Mert Aydın’ın canlandırdığı masallar her pazar  İş Sanat Masal Tiyatrosu’nda çocuklarla ve masal seven yetişkinlerle buluşuyor. 7 Mart’ta “Karlar Kraliçesi”14 Mart’ta “12 Dans Eden Prenses”, 21 Mart’ta “Gulliver’in Gezileri”ve 28 Mart’ta “Deniz Kızı” izlenebilecek. Sezondaki tüm masallar İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde sezon sonuna kadar yayında olacak.

Provadan İzle serisi Fırtına ile devam ediyor

İş Sanat’ın Provadan İzle başlıklı yeni serisi yine bir klasik eserle devam ediyor. William Shakespeare’in iktidar, hırs, özgürlük ve vicdan temalarını işlediği Fırtına oyununun tamamı bir okuma provası düzeninde seyircilere sunulacak. Kemal Aydoğan yönetmenliğindeki oyunda, Hüseyin Avni Danyal, Cenk Dost Verdi, Mürsel Yaylalı, Gürsu Gür, Zeynep Tuğçe Bayat, Selen Şeşen, Münircan Cindoruk, Yaşar Bayram Gül, İnanç Koçak, Kaan Songün, Ertürk Erkek ve Deniz Elmas yer alıyor. Moda Sahnesi oyuncularının “Fırtına” yorumu 27 MartDünya Tiyatro Günü’ndeizleyiciyle buluşacak.

Yazarının Sesinden serisinin yeni konukları

“Yazarının Sesinden” serisinde 1 Mart’ta Sunay AkınMakiler”, 15 Mart’ta Artun Ünsalİktidarların Sofrası”, 22 Mart’ta Nilgün ÖneşAğlamak Yok” ve 29 Mart’ta Selçuk AltunAyrılık Çeşmesi Sokağı” adlı eserleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Seri, sezon boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde erişime açık olacak.

İş Sanat’ta Mart Ayı

1 Mart 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden

Sunay Akın “Makiler”

3 Mart 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Kış Masalı”

4 Mart 2021 Perşembe saat: 20.30

Yiğit Karataş – keman

Tayfun İlhan – piyano

6 Mart 2021 Cumartesi saat: 20.30

Kürdîlihicazkâr Meydan Faslı

7 Mart 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu “Karlar Kraliçesi”

Lerzan Pamir – yönetmen

Aslı Tandoğan – oyuncu

Anıl Altınöz – oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

8 Mart 2021 Pazartesi saat: 20.30

Cahit Sıtkı Tarancı şiir dinletisi: “Düşten Güzel”

Atilla Birkiye– metni düzenleyen

Mehmet Birkiye– sahneye uyarlayan

Serdar Yalçın – müzik yönetmeni

Şevval Şam – solist

Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek – seslendirenler

11 Mart 2021 Perşembe saat: 20.30

Milli Reasürans Oda Orkestrası

Hakan Şensoy– şef

Cihat Aşkın– keman

14 Mart 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu “12 Dans Eden Prenses”

Lerzan Pamir – yönetmen

Aslı Tandoğan – oyuncu

Anıl Altınöz – oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

14 Mart 2021 Pazar saat: 20.30

Barabar

Serkan Keskin– basgitar

Taner Ölmez– vokal

Fırat İkisivri– akustik gitar, elektrogitar

Caner Malkoç– klarnet, saksafon, flüt

Cihan Tanrıverdi–elektrogitar

Özgür Taş– davul

Serkan Polat–perküsyon

Sibel Altan–perküsyon

15 Mart 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden

Artun Ünsal “İktidarların Sofrası”

17 Mart 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Figaro’nun Düğünü veya Çılgın Gün”

20 Mart 2021 Cumartesi saat: 20.30

ŞenovaÜlker Band ile Caz Baharı

Erdem Özkan, Sibel Köse – vokal

Ediz Hafızoğlu – davul

Kağan Yıldız – kontrbas

Ercüment Orkut – piyano

Bulut Gülen – trombon

Engin Recepoğulları – tenor saksafon

Serhan Erkol – alto saksafon

Şenova Ülker, Halil İbrahim Işık, Barış Doğukan Yazıcı – trompetler

21 Mart 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu “Gulliver’in Gezileri”

Lerzan Pamir – yönetmen

Aslı Tandoğan – oyuncu

Anıl Altınöz – oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

22 Mart 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden

Nilgün Öneş “Ağlamak Yok”

24 Mart 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Kibarlık Budalası”

25 Mart 2021 Perşembe saat: 20.30

Camerata Barok İstanbul

Kaan Buldular – kontrtenor

27 Mart 2021 Cumartesi saat: 20.30

Provadan İzle “Fırtına”

Moda Sahnesi

28 Mart 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu “Deniz Kızı”

Lerzan Pamir – yönetmen

Aslı Tandoğan – oyuncu

Anıl Altınöz – oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

29 Mart 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden

Selçuk Altun “Ayrılık Çeşmesi Sokağı”

31 Mart 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Olmedo Şövalyesi”

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz