III. HEYKELDE YENİ KEŞİFLER İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

67

Elli yıldır yayın hayatını sürdüren sanat dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının üçüncüsü için başvurular devam ediyor! Heykelde Yeni Keşifler, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemeyi, genç heykel sanatçılarının görünürlüğünü artırmayı, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmayı ve böylece heykel sanatına yeni değerler kazandırmayı amaçlıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleşen yarışmaya son başvuru tarihi ise 30 Haziran 2022.

Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın 2019 yılından bu yana düzenlediği Heykelde Yeni Keşifler yarışması, yaratıcılığını daha geniş kitlelerle buluşturmak isteyen ancak şimdiye kadar buna fırsat bulamamış yetenekleri davet ediyor.

III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasının seçici kurulunun üyeleri Aslı Sümer, Berrak Barut, Derya Yücel, Ebru Özdemir, Filiz Aygündüz, Melike Bayık, Meltem Demirören Oktay, Prof. Neslihan Pala, Sabiha Kurtulmuş, Seçkin Pirim ve Sinem Konu Keskinok’tan oluşuyor.

Kazanan yarışmacılara üretim desteği ve sergileme imkanı tanınan yarışmada, seçici kurul tarafından 10 eser belirlenecek. 10 finalist arasından ilk 3’e giren yarışmacıların her biri 15 bin TL üretim desteği almaya hak kazanırken III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasında birinci seçilen genç sanatçı ise, yurtdışında bir ay süren sanat eğitimi ödülünün de sahibi olacak. Ayrıca yarışma sponsoru Mesa Holding tarafından seçilen bir esere, Mesa Özel Ödülü takdim edilecek.

Katılımda yaş ve eğitim sınırının bulunmadığı III. Heykelde Yeni Keşifler yarışmasına başvurular, 30 Haziran tarihine kadar heykel.milliyetsanat.com adresi üzerinden yapılabilir.

SEÇİCİ KURUL

Aslı Sümer – Artsümer Galeri Kurucusu

Berrak Barut – Koleksiyoner

Derya Yücel – Küratör / Sanat Yazarı

Ebru Özdemir – Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı / Koleksiyoner

Filiz Aygündüz – Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Melike Bayık – Küratör / Yazar / Sanat Danışmanı / Akademisyen

Meltem Demirören Oktay – Demirören Holding Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. / Koleksiyoner

Prof. Neslihan Pala – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı

Sabiha Kurtulmuş – Merkür Galeri Kurucusu / Sanat Danışmanı

Seçkin Pirim – Sanatçı

Sinem Konu Keskinok – Mesa Mesken Sanayi A.Ş. / Projeler Tasarım Koordinatörü

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz