İBB ŞEHİR TİYATROLARI SALONDAN YAYIN’DA 29-31 OCAK HAFTASI

194

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür ve sanat etkinliklerini sanatseverlere Online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, çocuklar için özel programlar, hazırlıkları devam eden oyunlarımızın provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor.

İBB Şehir Tiyatroları’nın, Ocak ayının son haftasındakurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağıokuma provası, oyun gösterimi ve çocuk programları:

29 Ocak Cuma günü 20.00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden Herkes Sihirbaz Olacak adlı çocuk oyunumuzun okuma provası yayınlanıyor.

30 Ocak Cumartesi günü 11.00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

30OcakCumartesi günü19.00’da,“Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşimizin yeni konuğu Emekli AksesuarcıMehmet Ezer olacak.

31Ocak Pazar günü15.00’te Hayal-i Temsil isimli oyunu seyirciyle buluşacak.

HAYAL-İ TEMSİL

Eski makyörDikran Efendi’nin; hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin “ilk kadın”ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit’i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla, ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor. Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyunda Hümay Güldağ, Şebnem Köstem, Yiğit Sertdemir rol alıyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz